HELLO KİTTY MOTİFLİ YASTIK MODELİ YAPMAK

Çocukların bayıldığı ve severek takip ettikleri karakter Hello Kitty ürünleri günümüzde çokça tercih ediliyor. Hello Kitty motifli veya resimli yastıklar, yorganlar veya okul eşyaları her zaman çok tercih ediliyor. Çocukların sevdiği bu güzel karaktere sahip güzel eşyaları bizde kendi evimizde yapabiliriz.

Öncelikle Hello Kitty motifli kumaş satın alarak işleme başlayabiliriz. Bu güzel çalışma da yararlanacağımız malzemeler ise şöyle ;

  • Hello Kitty resimli hazır kumaş.
  • Fırfır kenar artık kumaş.
  • Beyaz ve pembe renkli ip.
  • İğne ince iplik.
  • Dikiş makinesi.
  • Pamuk veya yün.

Malzemeler hemen hemen her evde bulunur. Altta yer alan resimli anlatımdan da istifade edebilir ve anlatacaklarımın doğrultusunda sizde bu güzel çalışmayı kısa sürede evinizde çocuklarınız için yapabilirsiniz. Öncelikle düz kumaşın üzerine baklava dilimi olacak şekilde kısımları terzi kalemi ile çizebilirsiniz. Daha sonra belirttiğiniz yerlerin içini yani dolgusunu pamuk yada yün ile doldurduktan sonra dikiş işlemine geçmeniz gerekiyor.

hello-kitty-motifli-yastik-modeli-yapmak

hello-kitty-motifli-yastik-modeli-yapmak

Anlatımda cep şeklinde dikilen bölümler daha sonra şişirilmiş. Sizde azıcık terziliğiniz varsa bu güzel çalışmayı zorlanmadan yapabilirsiniz. 5 Adet olacak şekilde öbek öbek bölümlediğiniz baklava dilimlerini dikiş makinesinden geçirebilir ve daha sonra içini doldurup elle de dikebilirsiniz. Yaptığınız yastıkta fırfır kenarlı olmasını istiyorsanız dantel de kullanabilirsiniz.

Hello Kitty yastık yapımıyla alakalı resimli anlatımda yer alan adımları uygulayarak da kendinizce ve kendi bilginiz doğrultusunda bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Ben evde yapmaya çalışıyorum. Yapınca bitmiş halini de sizlerle paylaşacağımı belirtmek isterim. Altta araştırdığımda üstteki resimli anlatımdan ziyade daha değişik hello kitty yastık modeli yapma ile ilgili bir video da paylaştım. Umarım işinize yarar.

Bu tür yastıkları özellikle kız çocuklarınız çok sevecek. Hazırladıktan sonra onları mutlu etmek için sürprizler de yapabilirsiniz. Hello Kitty görünümlü her şey çocukları mutlu eder. Bu yüzden bu tür çalışmaları araştırıyorum. Buldukça yine sizlerle birlikte yapmaya devam edeceğim. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. HELLO KİTTY MOTİFLİ YASTIK MODELİ YAPMAK için yorumda bulun

    HELLO KİTTY MOTİFLİ YASTIK MODELİ YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HELLO KİTTY MOTİFLİ YASTIK MODELİ YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.