Hiç Birikimim Yok Nasıl Ev Alabilirim- 2021 Güncel

Hiç Birikimim Yok Nasıl Ev Alabilirim- 2021 Güncel – Ev fiyatlarının yükselmesi ile normal bir birikimden daha çoğuna ihtiyaç duyan insanlar, faizsiz ev nasıl alınır araması yapmaktadır.

Ayrıca, yeni bir eve ihtiyacı olan fakat birikim yapmaya fırsatı veya zamanı olmamış insanlar da hiç birikimim yok nasıl ev alabilirim sorusunu sormaktadır. Bunun için birçok yol vardır.

İlk olarak, Türkiye’nin her yerinde herkes mutlaka kendisine göre bir ev bulacaktır bu yüzden iyi araştırmak çok önemlidir. İnsanlar, ellerindeki bütçeyi güzel bir şekilde belirlemeli ve nasıl istediğine göre değil bütçesine göre bir eve odaklı olmalı ve buna göre araştırma yapmaya başlamalıdır.

Peşinat İmkanı Olmayan İnsanlar İçin Ev Alma Yöntemleri

Hiç birikimim yok nasıl ev alabilirim diye soran insanlar için aslında birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  • TOKİ aracılığı ile ev sahibi olmak
  • Faizsiz ev alma şirketleri aracılığı ile ev almak
  • Konut kredisi ile ev sahibi olmak

Gibi daha birçok yöntem ile birikimi olmayan insanlar da ev sahibi olabilmektedir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken nokta, başvurulan yöntemlerin güvenilir olması ve bu süreç içerisindeki maddi harcamalara dikkat etmektir. Ne olursa olsun, kişilerin hiçbir geri ödemeyi geciktirmemesi gereklidir.

 

Hiç Birikimim Yok Nasıl Ev Alabilirim- 2021 Güncel
Hiç Birikimim Yok Nasıl Ev Alabilirim- 2021 Güncel

Hiç Birikimim Yok Nasıl Ev Alabilirim?

Konut kredisi, ev sahibi olmak isteyen insanların yeteri kadar birikimi olmadığında başvurduğu bir kredidir. Ancak, çok kişi tarafından tercih edilmemektedir. Bunun sebeplerinden biri, konut kredisinin tamamının maddi anlamda birçok insana yeterli olmadığı bir diğer nedeni de geri ödeme sürecinin kişiler tarafından stresli geçmesidir.

Konut kredisinin oranı geçtiğimiz yıllarda artmıştır. Bu sebeple maddi olarak daha fazla yardımcı olmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken durum, konut kredi alındıktan sonra ödemeyi hiçbir şekilde geciktirmemektir çünkü geciktiği takdirde, borcun ödenmesi tamamlanana kadar ev ipotekli olacaktır.

Konut kredisi de tıpkı diğer krediler gibi, müşterilere belirli şartlar taşındığı sürece verilen bir kredidir. Bu şartlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Konut kredisi çekmek isteyen kişinin yaşı 18-70 arası olmalıdır.
  • Konut kredisi çekmek isteyen kişi, almak istediği ev ve kendisi ile ilgili istenen bütün belgeleri teslim etmelidir.
  • Kişinin kredi notu, yeni alacağı kredilerde önemli bir rol oynamaktadır. Banka, kişinin bu hareketlerine göre kredi verip vermeyeceğine karar vermektedir.
  • Kişinin genel geliri incelenmekte ve verilen krediyi zamanında ödeyip ödeyemeyeceği hesaba katılmaktadır.
  • Alınmak istenen evin sahip olduğu özellikler de önemli faktörler arasındadır. Örneğin, evin iskanının olup olmaması, tamamlanmış bir halde mi yoksa hala inşaat sürecinde mi, gibi birçok durum da incelenmekte ve buna göre bir karar verilmektedir.

Bunun gibi birçok şey banka tarafından kişiye sunulan şartlardır. Müşterinin geri ödemesi hakkında güvene sahip olan banka, konut kredisini müşteriye verecektir.

Konut kredileri hakkında bir başka merak edilen konu ise faiz hakkındadır. Faizsiz ev nasıl alınır araştırması yapan kişiler, olabilecek en az zarar ile ev sahibi olmak istemektedirler.

Konut kredisinin faizi, bankadan bankaya değişmektedir ve kişinin geri ödemeyi ne kadar sürede yapacağı da bu faiz oranını etkileyen unsurlar arasındadır. Birçok banka faiz konusunda müşterilerine yardımcı olmaya çalışsa da, faiz insanları sıkıntıya sıkan bir durumdur.

Faiz Olmadan Ev Almak

Ev alırken faize girmek istemeyen kişiler, faizsiz ev alma şirketleri güvenilir mi araması yapmaktadır. Kişilerin faiz ödemeden ev sahibi olmasını sağlayan şirketlerin yasal hale gelmesi ile birlikte faizsiz ev alam şirketleri artmıştır.

Ev sahibi olmak isteyen fakat birikimi olmadığından zorlanan kişiler, kredi çekmekten çekinmektedir çünkü geri ödeme de faiz söz konusudur. Ev satın alırken faiz olmamasını tercih eden kişiler, faizsiz ev nasıl alınır araştırması yapmaktadır.

İnsanlara faiz ödemeden ev sahibi olmasına yardımcı olan bu şirketler bir nevi yardımlaşma fonu gibidirler. İşler ise şu şekilde gelişmektedir: Belirli bir fiyatta ev almak isteyen kişiler, bir grupta birleşmekte ve aylık taksitler belirlenmektedir. Daha sonrasında herhangi bir faiz veya peşinat olmadan her ay bir çekiliş yapılmakta ve çekiliş sonucuna göre biri ev sahibi olmaktadır.

Aynı zamanda taksit erteleme ve dondurma gibi fırsatların da bulunmaktadır. Bu firmaların güvenilirliği müşteriye kalmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu