İÇ İÇE GEÇMİŞ HALKALAR İLE KARE MOTİF YAPIMI

Farklı kare motif modeli

Bugün sizler için yapımı çok kolay ama oldukça değişik bir motif göstermek istiyorum. Bu kare motiften bebek battaniyesi veya büyük bir battaniye, bardak altlığı gibi farklı örgü işleri yapabilirsiniz.

İç içe halkalar ile yapılmış kare motif için öncelikle belirli bir sayıda zincir çekilip bu zincir üzerine trabzanlar yapılmış. Burada halkanın büyüklüğünü siz belirleyebilirsiniz. Burada olduğu gibi küçük bir halka yapıp kare motif yapabilirsiniz.

İkinci renk ipile zincir çekip bu zinciri halkanın içerisinden geçiriyorsunuz. Daha sonra ise bu zincirin üzerine her birine bir tane trabzan olacak şekilde trabzanlar yapılmakta.

Burada halkaların düzgün durması ve iç içe geçen halkaların doğru bir şekilde yapılması için görselleri dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Yapılan pembe halkanın içerisinden tekrar yeşil ip ile bir halka yapılmış.

En sonunda ise yine pembe ip ile bir halka daha yapılmış. Görseli inceleyerek halkaların duruş şeklini dikkate alabilirsiniz.

İç içe halkalar modelini kare bir motif haline getirmek için ise yalancı sık iğne yapılarak motif kare bir motif olana kadar 6 sıra yalancı sık iğne işlenmiş. Bu şekilde yuvarlak halkalar orta kısımda kalmış ve kare bir motif oluşturulmuş.

Burada iç içe halkalar modelini yaptıktan sonra kare motif yaparken biraz dikkat etmek gerekir. Eğer çok sık bir örgü yaparsanız motif toplanabilir ve kötü bir görüntü oluşur.

Kaynak: https://iskusnitsa-tm.ru/blog/43648607905/Kvadratnyiy-motiv-so-spletennyimi-koltsami

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İÇ İÇE GEÇMİŞ HALKALAR İLE KARE MOTİF YAPIMI için yorumda bulun

    İÇ İÇE GEÇMİŞ HALKALAR İLE KARE MOTİF YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İÇ İÇE GEÇMİŞ HALKALAR İLE KARE MOTİF YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.