İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarlarını örgülemek ve farklı modeller ile tasarlamak çok eski zamanlarda en sık yapılan şeyler arasında yer almaktadır. Eski zamanlarda düğünler olacağı zaman kızların çeyizlerine binlerce havlu ve o havluların ucunda ise farklı modellerde iğne oyası örgüleri bulunmaktadır.

Eğer sizler de iğne oyası örgüsü hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazımızı devamlı okuyarak ve görsellerimizden yola çıkarak nasıl iğne oyası yapıldığını kolayca anlayabilirsiniz. İğne oyası havlu kenarı örnekleri bir sürü ve sayılmayacak kadar fazladır.

Renklerini kafanıza göre ayarladığınız örgülerin desenlerini ve modellerini de kendiniz ayarlayabilirsiniz. Sadece kenarlarına değil havlu uçlarına da ip ile dikiş ile yazı yazanlar vardır. İğne oyası havlu kenarı örnekleri için sizlerin normal örgüyü ya da iğne oyası örgüsünü biraz biliyor olmanız gereklidir.

Çünkü havlular kalın bir kumaş yapısına sahip oldukları için kişilerin örgü konusunda zorluk yaşayacaklarını da biraz tahmin etmeleri gereklidir. Daha sonrasında ise havlunuz hazır ve ör3eceğiniz malzemeleriniz de hazırsa tek bir çizgi yaparak örmeye başlayınız.

1. Ve 2. Deliklerden sonrasında o deliklere sıkı olacak şekilde ip geçirmeye devam ediniz. Bir süre sonra şekil aldığı zaman iğne oyası havlu kenarı örnekleri içerisinden bir tanesini yapmış olacaksınız. Daha başka yapmak istediğiniz örnekler varsa görsel yardımlar ile destek alabilirsiniz. Videolu anlatımlar da hızlı öğrenmenizde yararlı olan bir etkendir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri için yorumda bulun

    İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri için ilk yorumu yapabilirsin.