İğne Oyası Kirpik Tekniği

İğne Oyası Kirpik motifi

İğne oyası yapımı zor olsa da bazı motifleri veya tekniklerinin kolay olduğunu duymuştum. Bu paylaştığım çalışmada ise iğne oyası kirpik tekniği anlatılmış. İzledikten sonra sizde iğne oyası ile uğraşıyorsanız kolayca modeli kavrayabilir ve yapmaya başlayabilirsiniz.

Altta örnek resmi bulunuyor. Kirpik tekniğini öğrendikten sonra yazma kenarına veya iğne oyası yapacağınız namazlık örtüsü, baş örtüsü veya çeşitli çalışmalara da uygulayabilirsiniz diye düşünüyorum hanımlar.

İğne oyası benim en zorlandığın örgüler arasında yer alıyor. Malum bu konuda bilgim de yok. Sizlere bu güzel çalışmaları paylaştıkça bende yeni bir şeyler öğreniyorum diyebilirim.

Altta öğreneceğimiz çalışma hem bize pratik olacak. Hem de yeni iğne oyası teknikleri öğrenmiş olacağız. Yeni örgüye başlayanların bazıları iğne oyasıyla başlamak istiyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çünkü zor ve baya sabır isteyen bir tür. Benzer iğne oyası pipirik yapımıyla alakalı da güzel bir çalışma paylaşmıştım.

Yeni örgüye başlayanlar için önerim ilk etapta lif modeli yapsınlar. Daha sonra el işi örgülerine devam etsinler. Çünkü ben öyle başladım ve yeni yeni iğne oyasına adapte oluyorum diyebilirim.

igne-oyasi-kirpik-teknigi

igne-oyasi-kirpik-teknigi

İğne oyası kirpik modeli yapılışıyla alakalı alttaki anlatımlar tam size göre diyebilirim. İzleyerek sizde kısa sürede modeli kavrayıp yapmak isteyeceksiniz. Kolay ve zor olmayan bir model olduğunu düşünüyorum.

Ancak yine de işin içine girmeden birşey demek yanlış olacaktır. Zorlanan hanımlar için farklı iğne oyası örnekleri hemen yazımızın altındaki benzer bölümde yer alıyor. Onlara da göz atmayı unutmayın hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : httpss://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İğne Oyası Kirpik Tekniği için yorumda bulun

    İğne Oyası Kirpik Tekniği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İğne Oyası Kirpik Tekniği için ilk yorumu yapabilirsin.