İğne Oyası Zürafa Yapımı

İğne oyası işlemleri çok yıllar öncesinde kadınların el becerilerini geliştirmek için çeşitli aletler ile yaptıkları süslemektedir. Sadece yazmalar için değil evleri için ya da havlu kenarları için de birçok iğne oyası yapmaktadırlar. Günümüzde bu işlemi yapan çok az kadın sayısı olduğu için bu işi ticarete dökerek para ile yaptıran kişiler de vardır.

Fakat bunları öğrenmek isteyen ve iğne oyası ile farklı şeyler yapmak isteyen kişiler de bulunmaktadır. İğne oyası zürafa yapımı en kolay ve en basit iğne oyaları arasındadır. Fakat kişiler bunu çok zor olarak görmektedir. Bir kere denemeniz ve daha sonrasında geliştirmeniz sayesinde en güzel modellerini de sürekli tekrarlayabilirsiniz.

İğne oyası zürafa yapımı için kürdan kullanmanız gerekebilir. Çünkü örgüleriniz arasından şekil alması için geçirebilirsiniz. İlk olarak yapacağınız örgülerin renklerini sabit renk yapmadan farklı renkler koyarak da yapabilirsiniz. İğne oyası zürafa yapımı için ilk olarak yazmanın kenarlarına yuvarlaklar atmanız gereklidir.

Daha sonra ise o yuvarlakların devamını 2. Turdan yapmanız gereklidir. Bu şekilde devam ettirdiğiniz ve kürdan yardımı ile de ipleri geçirerek şekil verdiğiniz anda kusursuz bir iğne oyası yapmış olursunuz. Bu iğne oyalarını ilk olarak yapıp daha sonrasında ise yazmalara dikebilirsiniz. Fakat kadınların geneli yazma üzerine dikmektedir. Nedeni ise daha kolay ve daha basit bir işlem olmasıdır.

igne-oyasi-zurafa-yapimi

İğne Oyası Zürafa Yapımı

httpss://www.youtube.com/watch?v=052CcAD2ttI

igne-oyasi-zurafa-yapimi2

İğne Oyası Zürafa Yapımı

igne-oyasi-zurafa-yapimi3

İğne Oyası Zürafa Yapımı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İğne Oyası Zürafa Yapımı için yorumda bulun

    İğne Oyası Zürafa Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İğne Oyası Zürafa Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.