İĞNE OYASINA BENZER ŞİŞTE TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İğne oyasına benzer şişte tığ oyası modeli

Bugün sizler için yine çok şık ve güzel bir oya modeli göstermek istiyorum. İğne oyasına benzeyen bu tığ oyası modelinin motifleri şiş ile işleniyor.

İğne oyası bayanlar tarafından çok sevilse de yapımı oldukça zordur. Bunun yanında iğne oyasını yaptırmak istediğiniz zaman ise oldukça yüksek miktarlar ödemek zorunda kalırsınız. Bunun yerine bu şekilde tığ ile işlenen ve iğne oyasına benzeyen modeller yapabilirsiniz.

Tığ oyası yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batımı yapılması gerekiyor. Tığ batısı yapıldıktan sonra ise yazma kenarına pimpirikler yapılıyor. Pimpiriklerin yapımını öğrenmek için ise yine videoyu izleyebilirsiniz.

Pimpirikler bittikten sonra ise motifleri yapmak için öncelikle yeşil ip ile yine gövde kısmı yapılıyor. Gövde kısımdan sonra ise bir şiş yardımı ile yine yeşil ip ile çiçeklerin dipleri yapılıyor. Bu işlem yazma kenarının her yerine yapıldıktan sonra diğer renkli ipler ile yapılan kısma geçiliyor.

Bu işlem yapıldıktan sonra ise gövde üzerindeki renkli motifler yapılıyor. Bu şekilde yazma kenarı tamamlanmış oluyor. Motifler bittiğinde ise iğne oyasına benzeyen bir görünüm oluşuyor.

İğne oyasına benzeyen tığ oyası modeli yapımı oldukça basit bir model. Modelin yapımı için ise videoyu dikkatli bir şekilde izleyip güzel bir yazma kenarı yapabilirsiniz.

Çeyizleriniz için hazırlayabileceğiniz güzel bir yazma kenarı modelini sizlere sundum. İlerleyen zamanlarda yine farklı modeller sunacağım.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=XdSDb00UFMw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İĞNE OYASINA BENZER ŞİŞTE TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    İĞNE OYASINA BENZER ŞİŞTE TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İĞNE OYASINA BENZER ŞİŞTE TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.