İKİ FARKLI KULLANIMLI ŞAL MODELİ

İki-Farklı-Kullanımlı-Sal-Modeli

Farklı kullanımı ile şık bir şal modeli

Bugün sizlerle yapımı hem kolay olan hem de iki farklı şekilde kullanabileceğiniz güzel bir şal modeli göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu şal modeli kolay ve kısa sürede bitirebileceğiniz bir model.

İki farklı kullanımlı şal modeli üç parça halinde işlenmiş. İlk önce şalın orta kısmındaki beşgen kısım işlenmiş. Beşgen kısım için hepimizin bildiği hanım dilendi bey beğendi modeli kullanılmış. Ortadan başlanan model büyük bir beşgen şeklinde oluşturulmuş.

 

Ortadaki beşgen model yapıldıktan sonra ise kenar kısımları yapılmış. Beşgenin düz kısmı yukarıda kalmış. İki yanda kalan kısımların kenarlarından başlanarak azaltmalar yapılıp ilerlenmiş. Bu şekilde şalın uç kısımları tamamlanmış. Burada sadece küçük kutucuklar yapılmış.

Şal modeli tamamlandıktan sonra ise gelelim şalı nasıl kullanabileceğinize. İki farklı kullanımlı şal modelini bu şekilde beşgen kısmı ön taraf getirip uçları boynunuza dolayabilirsiniz. Bu şekilde kıyafetleriniz ile şık bir görüntü oluşturacaktır.

Beşgen modelli bu şalı omuzlarınıza alarak da kullanabilirsiniz. Şalınızı dışarı çıkarken boynunuza sarıp kullandıktan sonra üşüdüğünüz zamanlarda bu şekilde omzunuza alarak kullanabilirsiniz.

Tığ ile işlenen bu şal modeli yapımı çok basit bir şal olduğu için bir kaç günde tamamlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde renk geçişleri olan bir ipte model çok şık durmuş ama siz istediğiniz gibi bir ip kullanabilirsiniz.

kaynak: www.redheart.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*