İKİ ŞİŞ BANDANA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İki-Sis-Bandana-Modeli-Yapimi

Şiş örgüsü ile kız çocukları için bandana yapımı

Kış aylarında bere dışında kullanabileceğiniz çok şık bir örgü aksesuarı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hem kız çocukları için hem de kendiniz için yapabileceğiniz bu örgü bandana modeli görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir model.

Bugün size göstermek istediğim örgü işi çok şık bir bandana modeli. Bu örgü bandana modeli kız çocuklarında çok şık duracak bir model. Bu model ile kendiniz için de şık bir bandana yapabilirsiniz. Hatta anne kız takımları yapıp kullanabilirsiniz.

İki şiş bandana modeli için burada yapılan anlatımda kullanılan ölçüler ile 4-5 yaş için uygun bir bandana modeli yapılmış. Modelin yapımı aslında çok basit. Bütün modelde düz örgü kullanılmış. Buradaki tek detay bandananın orta kısmındaki örgü şeklinin yapılması olacak. Bununla ilgili detayda video içerisindeki anlatımda verilmiş.

Bandana modeli yapılırken burada 30 ilmek alınarak başlanmış. Bu 30 ilmek üzerine 14 cm örgü işi yapılmış. Daha sonra ilmekler 10’arlı gruplara ayrılarak üç farklı ince uzun çubuk elde edilmiş ve bunlarda ayrı ayrı 11 cm örülmüş daha sonra ilmekler tek şişte toplanıp tekrar 14 cm örülerek bandana modeli tamamlanmış.

Örgü bandana modeli daha büyük boyutlarda yapmak için bandanayı yapacağınız kişinin baş ölçülerini dikkate alıp buna uygun büyüklükte örebilirsiniz. Bununla ilgili detaylarda video içerisinde açıklanmış.

İki şiş bandana yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*