Müşteri Deneyimi ve Analitiği Uzmanı / Axa Sigorta A.Ş - MakaleParkMakalePark

21 Ocak 2022 - 07:46

Müşteri Deneyimi ve Analitiği Uzmanı / Axa Sigorta A.Ş

Son Güncelleme :

11 Ocak 2022 - 16:36


GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

AXA, 54’ten fazla ülkede, 105 milyon müşterinin ihtiyaçlarına hizmet veren 153.000 çalışanı ile dünya çapında lider bir sigorta markasıdır. Sigortacılık, kişisel koruma, tasarruf ve varlık yönetimi alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılayan ürün ve hizmetler sunarak, müşterilerimizi hayatlarının her adımında yanında oluyoruz.

Global bir sigorta markası ve finansal hizmetlerde dünya lideri olan AXA Group’un Türkiye’deki bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. AXA Sigorta, 1968 yılında İstanbul merkezli kurulmuş olup, Genel Müdürlük fonksiyonlarının yanında dokuz bölge müdürlüğü, üç bölge temsilciliği ve bir şube müdürlüğü ile hizmet vermektedir. İstanbul merkezli Bakırköy Bölge Müdürlüğü, Kadıköy Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Bölge Müdürlüğü; Bursa merkezli Marmara Bölge Müdürlüğü, İzmir merkezli Ege Bölge Müdürlüğü ve ona bağlı Denizli Temsilciliği, Antalya merkezli Akdeniz Bölge Müdürlüğü, Adana merkezli Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü, Ankara merkezli Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü, Samsun merkezli Karadeniz Bölge Müdürlüğü ve kendisine bağlı Erzurum Temsilciliği, Trabzon Temsilciliği ve K.K.T.C.’de Kıbrıs Şube Müdürlüğü bulunmaktadır.
AXA Group’un bir iştiraki olarak  AXA Türkiye bireyler, küçük veya orta ölçekli işletmeler ve büyük şirketler için sigorta, kişisel koruma, tasarruf ve yatırım planlama çözümleri sunmaktadır.

AXA Türkiye için çeşitliliği ve kapsayıcılığı desteklemek, yaptığımız işin ayrılmaz bir parçasıdır. En iyi yetenekleri bir araya getirerek, fark gözetmeksizin herkese üstün hizmet sunarak tam potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Genel Nitelikler:

 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde mezun,
 • Tercihen Müşteri Deneyimi ve analitiği konularında tecrübeye sahip,
 • Analitik çalışmalarda ekibe katma değer vereceğini düşünen, 
 • Veri ilişkilendirme ve anlamlandırma alanlarında tecrübeli,
 • MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen,
 • SAS, SQL, Python, Orange ve Qliksense gibi veri derleme, anlamlandırma ve görselleştirme programlarıyla projeler yapmış,
 • İyi derecede İngilizce bilen,
 • İletişim becerisi yüksek, çözüm odaklı ve takım çalışmasına yatkın.


İş Tanımı:

 • Ödeyenden çözüm ortağına dönüşüm stratejisi dâhilinde, müşteri odaklılık kültürünün şirket çalışan ve paydaşlarına nüfuz etmesini sağlamak amacıyla şirket dâhilinde iş aileleri ile koordineli olarak Müşteri Deneyimi Komitesinin Yönetişimi ve bu çerçevede belirlenen dönüşüm ve geliştirme aksiyon proje ve inisiyatiflerinde rol almak.
 • Müşteri analitği çalışmalarında aktif rol almak.
 • Şirketin dâhilinde ve grup seviyesinden belirlenen top-down / bottom-up NPS hedeflerine ulaşılması, ölçümlerin başarı ile yapılması ve iyileştirilmesinde rol almak.
 •  Toplanan geribildirimlerin dashboardlara sorunsuz aktarılması ile müşteri analitiği konusunda rol almak.
 • Müşteri deneyimi dâhilinde belirlenen anahtar müşteri temas noktalarında müşteri memnuniyet/operasyonel KPI’larının (CSAT, CES, NTS, ICF vb.) alınması için geri bildirim toplama sistematiğini yönetmek ve KPI’ların takibini yapmak, bu veriler dâhilinde gelişim alanlarını belirlemek.
 • Toplanan geribildirimlerin dashboardlara sorunsuz aktarılması ile müşteri analitiği konusunda rol almak.
 •  Şirket organizasyonu dâhilinde iş aileleri ile koordineli müşteri beklentisine uygun müşteri deneyiminin sağlanması amacıyla hizmet verilen veya satış yapılan herhangi bir mevcut ya da yeni kanalın geliştirmesi amacıyla müşteri haritalarını(mevcut/olması gerekli) oluşturmak 
 • Sistem ihtiyaçlarının belirlenerek gerekli geliştirme ve entegrasyonun sağlanmasını organize etmek ve söz konusu programlar dahilinde rol almak.

Aday Kriterleri

Tecrübe: En az 3 yıl tecrübeli adaylar
Eğitim Seviyesi: Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Mezun)

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü: Sigortacılık
Departman: Analiz / Araştırma
Çalışma Şekli : Sürekli / Tam zamanlı
Pozisyon Seviyesi: Uzman
Personel Sayısı: Belirtilmemiştir
Ülke/Şehir: İstanbul(Avr.)(Beşiktaş)

İlan Kapanma Tarihi

11 Mart 2022

BENZER HABERLER