İlginç Gizli Kasa Yöntemleri


Evinizde değerli eşyalarınız olduğunda ne yaparsınız? günümüzde çoğu insan bankada kiralık kasa tutup, değerli tüm eşyalarını orada muhafaza ediyor. Ancak banka ile işim olmaz diyen ev sakinleri ise değerli bir takım eşyalarını evinin içinde gizli olduğunu düşündüğü bölmelere, tahtaların arasına, duvarda gizli tabloların arkasına veya benzeri yerlere saklamaktadırlar. Aslında evde değerli eşya bulundurmamak gerekir. Çünkü hırsızlar ne yapıp ne edip o değerli eşyaları bulup çalabiliyorlar.

Şimdi sizlere ilginç birkaç gizli kasa fikirleri gösteren resim paylaşacağım. Gördüğünüz gibi yabancılar değerli eşyalarını nasıl saklıyorlar. Sizlerde buna benzer cin fikirler üretebilir ve ilginç gizli kasa yöntemleri sayesinde değerli gördüğünüz eşyalarınızı kolaylıkla saklayabilirsiniz. Fakat yinede aşırı miktarda değerli eşyanız varsa evinizde fazla bulundurmamanızı öneririm.

ilginc-gizli-kasa-yontemleri

Buna benzer evde gizli bölmeler, kasalar veya bölümler sizde oluşturabilir ve değerli eşyalarınızı güvenle saklayabilirsiniz. Şöyle düşünün evinize gelen hırsızların vakti kısıtlıdır. Bakacakları yerler de belli olup, bulamadıklarında geri dönerler. Ancak çok gizli ve halk tabiri ile şeytanın bile aklına gelmeyecek noktalar keşif ettiğinizde o kısımlara değerli bir kaç parçanızı koyabilirsiniz.

Hatta bir filmde görmüştüm. Duvara tablo yapıp arkasına hemen hızlıca açılabilen bir kasa yapılmış. İçerisine değeri fazla olmayan küçük ziynet eşyalar konmuştu. Hırsız gelip orayı kolaylıkla bulup açacağını da iyi biliyorlardı. Ancak asıl büyük değerli eşyaları yerde ki tahtaların görünmeyen bir yerine yapılmış bölmede saklanıyordu. Bu sayede hırsızlar ilk olarak kasayı patlatıp sonra olay yerinden hemen uzaklaşmış oldular. Yani sonuç olarak 10 parça ziynet eşyasının sadece 1 tanesini kayıp etmişlerdi. Akıllıca bir fikir ve hırsızlara evde fazla değerli eşya yok fikri de aşılıyor bu yöntem.

Geheimsafe – secret safe – sécurité secrète

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*