İLMEK MOTİFLİ ÇEYİZLİK YAZMA KENARI OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İlmek motifli kolay çeyizlik yazma kenarı oya modeli

Çeyizler için değişik yazma kenarı oya modeli yapımlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine motifler şekilde yapılıp daha sonra yazma kenarına eklenen güzel bir oya modelinin yapımını detaylı anlatım olarak sizlere sunmak istiyorum.

Renk renk oya iplerinin bir arada kullanıldığı oya modellerini ben çok seviyorum. Özellikle yazma içerisinde bulunan renklere göre hazırlanmış olan bu oya modelleri yazma kenarlarında çok şık duruyor. Bugünde sizlere yine bu şekilde renk renk oya ipleri ile yapabileceğiniz çok şık bir yazma kenarı oya modeli yapımı göstermek istiyorum.

İLMEK MOTİFLİ ÇEYİZLİK YAZMA KENARI OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İLMEK MOTİFLİ ÇEYİZLİK YAZMA KENARI OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Küçük motifler halinde işlenen renkli oya motifleri yeşil oya ipi kullanılarak yazma kenarına ekleniyor. Burada yapılan küçük motifler ilmek motifi olarak adlandırılmış. Sanki bir çarkıfelek görünümü olan bu modeli ben çok beğendim. Modelin yapımı da çok basit. Zaten detaylı yapım aşaması video ile anlatıldığı için burayı takip ederseniz kısa sürede sorun yaşamadan modeli yapabilirsiniz.

İlmek motifli çeyizlik yazma kenarı oya modelinin yapımı için bu şekilde renk renk oya ipleri ile ilmek motifleri yapıldıktan sonra bu motifler yazma kenarlarına ekleniyor. Yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapıldıktan sonra yine yeşil ip kullanılarak aralardaki mesafeler bırakılmış. Daha sonra yapılan motifler eklenerek yazma kenarı oya modeli tamamlanmış.

İlmek motifli yazma kenarı oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İLMEK MOTİFLİ ÇEYİZLİK YAZMA KENARI OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM İLMEK MOTİFLİ ÇEYİZLİK YAZMA KENARI OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    İLMEK MOTİFLİ ÇEYİZLİK YAZMA KENARI OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İLMEK MOTİFLİ ÇEYİZLİK YAZMA KENARI OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.