İNCİLİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İncili fıstıklı iki renkli bebek battaniyesi yapımı

Bebekleri için hazırlık yapanlara bugün çok güzel bir bebek battaniyesi yapımı göstermek istiyorum. Bu bebek battaniyesi iki renk ip ile örülen ve inciler ile süslenmiş bir model. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu battaniye modelinin detaylı yapım aşaması aşağıdaki video içerisinde yer almakta.

İncili fıstıklı bebek battaniyesi modeli yapımında iki tane ip kullanılmış. Burada yapılan modelde fıstıklar kullanılıyor. Bu battaniye modelinin en önemli detayı iki renk ip ile örülmesi ve iplerin birlikte örülmesi.

Pembe ip üst kısımda kalırken beyaz ip alt kısımda kalıyor. Tabi bunu yapmak için örme sırasında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bunlar video içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmış.

İNCİLİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ

İNCİLİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ

Bebek battaniyesi yapılırken öncelikle istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Daha sonra sarı ip ile modelin yapımına başlanmış. Bundan sonra modele beyaz ip ile devam edilmiş. Burada model içerisinde yer alan inciler battaniye işlenirken eklenmiyor. Daha sonra bu inciler iğne yardımı ile battaniye üzerine dikilmiş.

İNCİLİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ

İNCİLİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ

Battaniye modeli tamamlandıktan sonra kenar kısımları yapılmış. Kenar kısımlarında beyaz ip ile dilimler yapılmış. Video içerisinde bu dilimlerinde nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde anlatılmış. Buraya dikkat ederseniz çok güzel bir battaniye modeli yapmış olursunuz. Dilerseniz siz battaniyeyi farklı şekillerde süsleyebilirsiniz.

İncili fıstıklı bebek battaniyesi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=yRqf5WaYcPM

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İNCİLİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ İNCİLİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    İNCİLİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İNCİLİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.