İNCİLİ GELİN KOLYESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şık bir incili gelin kolyesi yapımı

Son zamanlarda sizlere sık sık örgü işleri gösteriyorum. Bugün ise örgü işlerine ara verip güzel bir kolye yapımı göstermek istedim. Yaz aylarında katılacağınız davetlerde kullanabileceğiniz veya adında da bahsettiğim gibi gelinlik üzerinde dahi kullanabileceğiniz şık bir kolye modeli bu.

Bugün göstereceğim kolye modelinde inciler kullanılmış. İnci boncuklar ile çok şık takı tasarımlar yapılabiliyor. İnci boncuklar tek başına dahi çok şık durduğu için farklı takılarda kullanmanız mümkün.

Burada yapım aşamalarını detaylı bir şekilde göstereceğim bu incili gelin kolyesi modelinin yapımında inci dışında parlak krem rengi bir merserize ip kullanılmış. Siz bunun dışında videoda da bahsedildiği gibi beyaz ip ve beyaz inciler kullanabilirsiniz. Hatta gerçek inciler dahi kullanabilirsiniz. Bu şekilde de çok şık bir takı olacaktır.

İncili gelin kolyesi dışında birde kolyeyi tamamlayacak olan bileklikte yapabilirsiniz. Bu şekilde güzel bir takı takımı yapabilirsiniz. İsterseniz tek başına isterseniz de birlikte bu takıları kullanabilirsiniz.

İncili gelin kolyesi için Alize Aura marka merserize bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2 numara tığ kullanılmış.

İncili gelin kolyesi yapımı için istediğiniz büyüklükteki incileri iplerden geçirerek örmeye hazır hale getirin. Daha sonra ise ipin uç kısmından biraz bırakın ve ondan sonra 17 tane zincir çekerek kolyenin yapımına başlayabilirsiniz.

İncili gelin kolyesi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İNCİLİ GELİN KOLYESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    İNCİLİ GELİN KOLYESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İNCİLİ GELİN KOLYESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.