İNCİLİ KALEM OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

incili-kalem-oyasi1-737x415
İncili-Kalem-Oyasi-Modeli

İncili şık bir kalem oyası modeli yapımı

Sizlerle sık sık oya modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizlere görüntüsü ile dikkat çeken yazma kenarlarında çok şık duracak incili kalem oyası modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile size göstereceğim bu oya modelini buradan takip ederek yapabilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli için burada biraz büyük bir inci kullanılmış. Ama siz daha küçük bir inci seçebilirsiniz. Bu incileri oya ipinize geçirdikten sonra oya modelinin yapımına başlayabilirsiniz.

incili-kalem-oyasi2
İNCİLİ KALEM OYASI MODELİ

Oya modeli yapılırken öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Tığ batısı sonrasında ikinci sırada modelin yapımına başlanmış. Burada kalem oyası modeli yapılırken birde kalın bir şişe veya burada olduğu gibi kalın bir kaleme de ihtiyacınız olacak. Videoyu takip ederseniz örümcekler yapılırken kalemin kullanıldığını görebilirsiniz.

incili-kalem-oyasi3
İNCİLİ KALEM OYASI MODELİ

Oya modeli yapılırken aşama aşma ilerlediği için biraz uğraştırıyor. Ama sonrasında ortaya harika ve gösterişli bir oya modeli çıkıyor. Burada model yapılırken tek renk bir ip kullanılmış. Sizde burada olduğu gibi tek renk yazmanız ile uyumlu bir ip tercih edebilirsiniz.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için oldukça şık ve gösterişli olan bu oya modeli dışında sitemiz içerisinde daha önce detaylı yapım aşamalarını verdiğim birçok yazma kenarı modeli bulunmakta. Bu modellere de göz atarak harika el işleri ortaya çıkartabilir ve çeyizlerinizi renklendirebilirsiniz.

İncili kalem oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*