İPLE ÖRGÜ KALP SEPET YAPIMI

kalp-seklinde-sepet

İpten örgü kalp şeklinde sepet

İlk olarak kalp şeklinin şablonundan çıktı almanız gerekiyor. Yazıcıdan da çıktı alabilirsiniz. Ancak sağlam ve güzel bir şey olsun derseniz size önerim kırtasiyeden kalın A3 kağıdına çıktı alın birkaç tane. Daha sonra evde kesip biçer ve daha sonra yün ip ile örmeye başlayabilirsiniz.

İp örgü sepet yapılışıyla ilgili daha önce de bu denli paylaşımlarımız olmuştu hanımlar. Onlar da çok güzel ve altta karşınıza çıkacaklar. İnceleyerek nasıl yapıldıklarını öğrenebilirsiniz. Bu çalışmayı yapıp yatak odasında süs veya takı sepeti olarak da kullanabilirsiniz.

Yaparken hasır ip kullanabilir ve görünümünü hasırmış gibi yapabilirsiniz. Yada normal iple yapıp üstünü sprey boyayla da boyayabilirsiniz. İpten örgü kalp sepet yapımı için şablondan çıktıyı aldıktan sonra makasla kesip, daha sonra deliklerinden ipleri örmeye başlıyorsunuz. Zor bir çalışma olmasa gerek. Yine de zorlandığınız nokta olursa bana yazmaktan çekinmeyin hanımlar.

kalp-seklinde-sepet

Bu güzel çalışmayı yaparken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Hatta bunun yuvarlak sepet modeli veya daha değişik nasıl yaparım diye aklınıza da gelecek. Benim geldi doğrusu. Sizlerde örgü sepet yapıp lazımlık yada saklama kutusu gibi çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz.

Çocuklar için oyuncak sepeti olabilir mi? diye düşündüm. Ancak olmaz. Çünkü yün ip ve çocuklar hasar verir. Bu yüzden zedelenmeyecek işlerde kullanmanızı öneririm. Hatta ekmek sepeti olarak da kullanabiliriz diye düşünüyorum. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : http://verob.centerblog.net/m/rub-gabarits–7.html

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*