2023 yurt dışı sözleşmeli din görevlisi sınavı başlıyor! İşte ayrıntılar

2023 yurt dışı sözleşmeli din görevlisi sınavı başlıyor! İşte ayrıntılar
Diyanet İşleri Başkanlığı yurt dışı sözleşmeli din görevlisi sınavı duyurusu yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt dışındaki vatandaşlar, soydaşlar ve dindaşların kültürel bağlarını koruma, güçlendirme, dini konularda aydınlatma, din hizmetleri ve din eğitimi faaliyetlerini yürütme amacıyla "2023 Yılı Yurt Dışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı" duyurusunu yaptı.

Sınava İlişkin Aday Başvuruları!

Duyuruda, sınavın yurt dışındaki vatandaşların dinî ihtiyaçlarının karşılanması ve din hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi için gerçekleştirileceği belirtildi.

Söz konusu sınav için başvurular, 05.10.2023 ile 20.10.2023 tarihleri arasında bireysel olarak Sözleşmeli Din Görevlisi Sınav Başvuru linki üzerinden yapılacak.

Sınav Duyuru Detayları!

sinav-duyuru-detaylari.webp

2023 Yılı Yurt Dışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınav Duyurusu, Yurt Dışı Sözleşmeli Din Görevlisi İstihdam Edilecek Ülkeler Listesi, Aday Bilgi Formu Özgeçmiş ve Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formuna diyanet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

2023 Yılı Yurt Dışı Sözleşmeli Din Görevlisi sınavına başvuracak adaylar, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu'nu eksiksiz olarak 2 nüsha doldurarak Mesleki Ehliyet Sınavı'na katılmak için yanlarında bulundurmalıdır.

Yurt dışı din görevlilerinin atanması ve din hizmetlerinin yürütülmesi, Türkiye'nin uluslararası alandaki katkılarına önemli bir ivme kazandırıyor. Sınav, yurt dışında yaşayan vatandaşlar için dinî hizmetlere daha etkin erişim sağlamayı amaçlıyor.