6.954 İşçiye Talibiz! Kamu işçi alımını GSB Duyurdu

6.954 İşçiye Talibiz! Kamu işçi alımını GSB Duyurdu
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından duyurulan 6954 memur ve işçi alımı için başvurular başladı. Psikolog, büro personeli ve temizlik görevlisi pozisyonları için son başvuru tarihi yaklaşıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye genelinde toplamda 6954 memur ve işçi alımı yapacağını açıkladı. Bu önemli alımlar, farklı pozisyonlara yönelik olarak gerçekleştirilecek. İşte bu alımlarla ilgili tüm detaylar:

Başvurular Hızla Devam Ediyor

Başvurular için son tarih hızla yaklaşıyor, bu nedenle başvuru yapmak isteyenlerin acele etmeleri gerekiyor. Başvuruların son tarihi 1 Eylül 2023 olarak belirlendi.

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, lise, önlisans ve lisans mezunu adaylara yönelik çeşitli pozisyonlarda alım yapacak. Bu pozisyonlar arasında psikolog, büro personeli ve temizlik görevlisi gibi farklı alanlarda istihdam sağlanacak.

Kamu Personeli Alım Şartları Nelerdir?

Başvuruda bulunacak adayların dikkate alması gereken belirli şartlar bulunuyor. İşte pozisyonlara göre gerekli olan bazı şartlar:

  • Temizlik personeli alımı için, P-94 puan türünden en az 50 taban puanına sahip olmanız gerekmektedir. Ankara'da 59, diğer şehirlerde ise 3200 kişi istihdam edilecektir.
  • Büro personeli alımı için, en az 70 P-3 puanına sahip olmuş kamu yönetimi, işletme, iktisat, muhasebe gibi bölümlerden mezun olmanız gerekmektedir.
  • Psikolog alımı için, dans düzeyinde psikoloji bölümü mezunu olmanız gerekmektedir ve bu kadro için en az 70 P-3 puanına sahip olmalısınız.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular 28 Ağustos 2023 tarihinde başladı ve son başvuru tarihi 1 Eylül 2023 olarak belirlendi. Başvurularınızı Gençlik ve Spor Bakanlığı kariyer kapısı veya resmi internet sitesi üzerinden e-devlet sistemi aracılığıyla çevrimiçi platformda tamamlayabilirsiniz.

Şahsen veya posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir.

Bu önemli alım fırsatını kaçırmamak için başvuru şartlarını ve tarihlerini gözden geçirmeyi unutmayın. Gençlik ve Spor Bakanlığı, nitelikli adayları bu pozisyonlara davet etmek için başvuruları bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.