6 Bakanlık Toplamda 2.073 Sözleşmeli va Kadrolu Memur Alımı Başlattı!

6 Bakanlık Toplamda 2.073 Sözleşmeli va Kadrolu Memur Alımı Başlattı!
Altı bakanlık bünyesinde çalıştırılmak üzere çok sayıda sözleşmeli ve kadrolu personel alımı yapılacak.

Altı farklı bakanlık bünyesinde toplamda 2.073 sözleşmeli ve kadrolu memur alımı için başvurular açıldı. İlana başvuru yapmak isteyen kişiler için tek tek bakanlıklara dair önemli açıklamalar da ilan ayrıntılarında yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı 10 Memur Alımı Detayları!

Millî Eğitim Bakanlığı, güncel ve KPSS şartsız memur alımı başvurularını kabul etmeye başlayacak. Başvurular 2-6 Ekim 2023 tarihlerinde online olarak yapılacak.

Millî Savunma Bakanlığı 15 Memur Alımı Detayları!

milli-savunma-bakanligi-15-memur-alimi-detaylari.webp

Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde 15 müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. Bu kadrolar için KPSS'den en az 70 puan almış olma şartı bulunuyor. Başvurular 1 Ekim 2023 tarihinde online olarak yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 4 Memur Alımı Detayları!

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde kadrolu 4 uzman personel alımı için başvurular başladı. Başvurular 15 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek. Bu alımlar için KPSS'den en az 80 puan almış olma şartı aranmakta.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 Memur Alımı Detayları!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 30 Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Başvurular 2-16 Ekim 2023 tarihleri arasında alınacak. Başvuruları yapacak adayların GİH sınıfı 9. derece memur alımı için başvuruda bulunabilecektir.

Adalet Bakanlığı 64 Memur Alımı Detayları!

Adalet Bakanlığı, 3 farklı ilanda toplamda 64 memur alımı yapmaktadır. Başvurular 4 Ekim 2023 tarihine kadar online olarak yapılmalıdır. Bu alımlar için bilişim personeli kadroları için KPSS şartı olmamakla birlikte, diğer kadrolar için KPSS'den en az 60 puan almış olma şartı aranmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 450 Memur Alımı Detayları!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 450 yeni sanatçı personel alımı açıkladı. Bu alımlar için KPSS şartı aranmamaktadır ve atamalar mülakatsız olarak yapılacaktır. Başvurular 14 Ekim 2023 tarihine kadar online olarak yapılmalıdır.

Ticaret Bakanlığı 1.500 Memur Alımı Detayları!

Ticaret Bakanlığı, 1.500 yeni memur alımı yapacak. Başvurular ÖSYM üzerinden KPSS puanına göre yapılacaktır. Başvuru tarihleri ilerleyen günlerde ilan edilecektir.