TECRÜBESİZ TAM 66 KİŞİYE İŞ FIRSATI! SPK duyurdu kamu personeli alımı

TECRÜBESİZ TAM 66 KİŞİYE İŞ FIRSATI! SPK duyurdu kamu personeli alımı
SPK duyurdu kamu personeli alımı! TECRÜBESİZ TAM 66 KİŞİYE İŞ FIRSATI

TECRÜBESİZ TAM 66 KİŞİYE İŞ FIRSATI! SPK duyurdu kamu personeli alımı

Sermaye Piyasası Kurulu 2023 yılında farklı kadro ve pozisyonlarda toplam 66 tecrübesiz kamu personel alım ilanı yayımladı. KPSS puanı ve diğer şartlar hakkında detaylı bilgi. Sermaye Piyasası Kurulu 2023 Tecrübesiz Kamu Personel Alım Detayları şu şekildedir.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 2023 yılında kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 66 yeni tecrübesiz kamu personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Alım, en az lise mezunu olan adaylar arasından, KPSS puan sıralaması dikkate alınarak yapılacak.

İşe kabul süreci, KPSS puanının yanı sıra mülakat sonuçlarıyla da şekillenecek. Alınacak Personel Kategorileri ve Nitelikleri şu şekildedir. 43 Memur Alımı şöyle bilgilere sahip. Ön lisans mezunları için muhasebe ve uygulamaları programlarından mezuniyet şartı bulunmaktadır.

Lisans mezunları için ise; Büro Yönetimi, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri, İktisat, İşletme gibi belirtilen alanlardan mezuniyet bekleniyor. 2 Arşivci Alımı: Lisans seviyesinde bilgi ve belge yönetimi bölümünden mezun olma zorunluluğu vardır.

1 Tekniker Alımı: Grafik tasarımı veya bilgisayar destekli tasarım ve animasyon bölümlerinden ön lisans mezunu olmalısınız. 4 Teknisyen Alımı: Bilişim teknolojileri ve inşaat teknolojisi mezunu olma şartlarına göre seçim yapılacaktır.

8 Güvenlik Görevlisi Alımı: Özel güvenlik kartı şartıyla, bölüm şartı olmaksızın ön lisans mezunu adaylar arasından seçim gerçekleştirilecektir. 4 Şoför Alımı: En az 5 yıllık B sınıfı sürücü belgesi olan lise mezunlarına kapılar açık.

4 Temizlik Personeli Alımı: Ortaöğretim mezunları arasından temizlik hizmetlerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacak. Başvuru süreci 18 Ekim 2023'te başlayıp, 1 Kasım 2023'te sona erecek.

Adaylar, başvurularını Ankara ve İstanbul başta olmak üzere 81 şehirde e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.