İKAMET ARANMAKSIZIN 71 KİŞİYE İŞE! Kamu ZABIT katibi işe alım

İKAMET ARANMAKSIZIN 71 KİŞİYE İŞE! Kamu ZABIT katibi işe alım
Kamu ZABIT katibi işe alım! İKAMET ARANMAKSIZIN 71 KİŞİYE İŞE

İKAMET ARANMAKSIZIN 71 KİŞİYE İŞE! Kamu ZABIT katibi işe alım

Kamuya 71 zabıt kâtibi alımı için başvuruların başladığı ve başvuru şartlarına dair tüm detayları bu içerikte bulabilirsiniz. Kamunun çatısı altında, Yüksek Seçim Kurulu öncülüğünde, merkezi ve taşra teşkilatlarında görev alacak 71 zabıt katibi için alım süreci başlatıldı.

Bu süreçte, 39 farklı şehirden adayların katılımı bekleniyor. KPSS sınavından belirli puanları alan adaylar, bu alım sürecine dâhil olabilirler. İlgili sınavın şartlarını karşılayan lise, ön lisans ve lisans mezunları başvuruda bulunabilecek.

Kurum, başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartları arıyor. Lise veya dengi bir okuldan mezun olmak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve T.C kimlik kartına sahip olmak. Kamu haklarından mahrum olmamak.

Kurumun gerçekleştireceği güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak. Herhangi bir sabıka kaydının olmamak.

2022 KPSS sonuçlarına göre. Lise mezunları için P-94 koduyla, Ön lisans mezunları için P-93 koduyla, Lisans mezunları için ise P-3 koduyla en az 70 taban puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru süreci 23 Ekim 2023 tarihinde başlayıp, 31 Ekim 2023 tarihine kadar sürecektir. Adayların başvurularını https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.