74 Kişinin Daimi İŞİ Olmasını Sağlayacağız! BELEDİYE Şoför Alımı

74 Kişinin Daimi İŞİ Olmasını Sağlayacağız! BELEDİYE Şoför Alımı
Belediyeler daimi olarak 74 şoför alımı yapacak! Kimler başvurabilir ve başvuru şartları nelerdir? Detaylar burada.

Belediyeler, kamu personeli olarak istihdam etmek üzere toplamda 74 şoför alımı gerçekleştirecek.

Bu alımlar iki büyükşehir belediyesi tarafından yapılacak olup, en az ilkokul mezunu adayları bekliyor. İşte bu önemli alımlarla ilgili detaylar:

Belediyeler Şoför Alımı Haberleri

İŞKUR üzerinden belediyelerin şoför alımı haberleri açıklandı. İki büyükşehir belediyesi, en az ilkokul mezunu olan adaylar için toplamda 74 şoför alımı gerçekleştirecek.

İlkokul Mezunlarına Şoför Alımı

Büyükşehir Belediyesi, kadın ve erkek adaylardan oluşan 58 daimi şoför alımı yapacak. Bu pozisyonlar için başvuru yapacak adaylardan son 5 yıl içerisinde alkollü araç kullanma, 100 ceza puanı, mahkeme kararı gibi nedenlerle sürücü belgesinin geri alınmamış olması gerekiyor.

Ayrıca yolcu taşıma işinde görev yapacak bir kadın şoför alımı da gerçekleştirilecek.

Bu pozisyon için başvuru yapacak adaylar, başvuru tarihi itibariyle 49 yaşını doldurmamış olmalı, en az ilkokul mezunu olmalı ve D sınıfı sürücü belgesine sahip olmalıdır.

Diğer Şoför Alımları

Diğer şoför alımları için başvuru yapacak adayların başvuru tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Ayrıca adayların en az ortaokul mezunu olmaları, askerlik ilişiği bulunmaması ve en az 3 yıllık D sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Tercihen 1 yıl süre ile kamyon, otobüs ya da çekici kullanmış olan adaylar daimi 57 şoför alımına başvurabilirler.

Her iki pozisyon için de adayların son 5 yıl içerisinde alkollü araç kullanma, 100 ceza puanı, mahkeme kararı gibi nedenlerle sürücü belgesinin geri alınmamış olması gerekmektedir.

Başvuru İşlemleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN şoför alımı için tercihen en az bir yıl süreyle İzmir'de ikamet etmiş veya etmekte olan adaylar, 04.09.2023 - 06.09.2023 tarihleri arasında başvurularını e-posta ile (BAŞ[email protected]) yapabilirler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTAÇ şoför alımı için başvurular, 05.09.2023 (dahil) tarihine kadar kariyer İBB platformundan online olarak gerçekleştirilecektir.

Bu alımlar, ilkokul mezunu olan adaylara önemli bir istihdam fırsatı sunmaktadır. Şoför olarak çalışmak isteyen adayların başvuru şartlarına dikkat etmeleri önemlidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.