Adalet Bakanlığı’na 49 Bin TL Maaş ile Personel Alımı!

Adalet Bakanlığı’na 49 Bin TL Maaş ile Personel Alımı!
Adalet Bakanlığı’na yapılacak olan yeni personel alımı için 32 personel istihdamı gerçekleştiriliyor.

49 Bin TL maaş ile toplamda 32 personel alımı yapmayı planlamakta olan Adalet Bakanlığı için en güncel detaylar haberimizin devamında…

Bakanlıklara yönelik personel alımları devam ederken Adalet Bakanlığı, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü bünyesine 32 yeni personel alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı, resmi gazetede yayımladığı ilanla Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü'nde istihdam edilmek üzere 32 yeni personel alımı gerçekleştirecek.

KPSS Şartlı Alım!

Adalet Bakanlığı iş ilanına başvuracak olan adayların en az 70 KPSS puanına sahip olmaları gerekiyor.

Adalet Bakanlığı’ndan 49 bin TL Maaş!

Bu ilana ilişkin başvuru süreci ve adayların taşıması gereken şartlar ile ilgili detaylar açıklandı. Özellikle dikkat çeken bir husus, alınacak personelin aylık 49 bin TL maaşa sahip olacağı.

adalet-bakanligina-49-bin-tl-maas-ile-personel-alimi.webp

Başvuru yapacak adayların taşıması gereken şartlar nelerdir?

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  2. Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ya da endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

(Bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak da mümkün)

Adalet Bakanlığı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı tarafından açılan ilana ilişkin başvurular, 20 Eylül tarihinde başlayacak. Bu başvuru süreci ise 4 Ekim tarihine kadar devam edecek. Adayların başvurularını eksiksiz olarak yapmaları önemli. Başvurular, Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı web adresi üzerinden e-Devlet sistemi kullanılarak gerçekleştirilecektir.

Adalet Bakanlığı Başvurusunda istenilen belgeler nelerdir?

  1. Güncel programlama dillerinden en az iki tanesine ilişkin belge,
  2. Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusundaki mesleki tecrübeyi gösteren onaylanmış hizmet belgesi,
  3. Özel şartlarda belirtilen sertifikalar,
  4. Fotoğraflı ve detaylı özgeçmiş,
  5. Denklik gösteren belge,

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.