ADALET BAKANLIĞINDAN İŞ İLANI! Kamu İş İlanları

ADALET BAKANLIĞINDAN İŞ İLANI! Kamu İş İlanları
Kamu İş İlanları ADALET BAKANLIĞINDAN İŞ İLANI

Adalet Bakanlığı'nın 2023 sınavında yer alacak adli ve idari kadrolara başvuru şartları ve detaylar.

Adalet Bakanlığı'nın düzenlediği 2023 sınavına katılmayı düşünüyor musunuz? İşte başvuru şartları, sınav tarihleri ve sınav merkezleriyle ilgili önemli bilgiler.

Başvuru yapmadan önce 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu'na göre başvuru koşullarını inceleyin. Türk vatandaşı olma şartı, yaş sınırları ve diğer önemli detaylar burada.

Sınav tarihleri ve merkezleri belirlendi! Hangi tarihte nerede sınav yapılacak? Bu detayları bilmek, hazırlığınızı daha etkili hale getirecek.

Adalet Bakanlığı, 2023 dönemi için yapılacak sınavla 9-5 dereceli kadrolara toplamda 1000 kişi alacak. Peki, bu fırsattan nasıl yararlanabilirsiniz?

Başvuru yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken başlıca koşullar şunlar:

Türk vatandaşı olmak,

Belirlenen yaş sınırları içinde bulunmak,

Hukuk fakültesinden mezun olmak veya belirli alanlarda yeterli yükseköğrenim almış olmak.

Bu şartları taşıyan adaylar, sınavlara başvurularını 8-16 Kasım 2023 tarihleri arasında internet üzerinden veya belirlenen başvuru merkezlerinden gerçekleştirebilirler. Unutmayın, geç başvuru günü 21 Kasım 2023!

Sınav, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde, Türkiye genelinde belirlenen sınav merkezlerinde dört oturumda gerçekleştirilecek. Hangi merkezde hangi oturum yapılacak? İşte sınav merkezleri:

010 Adana

062 Ankara/Çankaya

067 Ankara-Yenimahalle

250 Erzurum

341 İstanbul-1 (Kadıköy, Maltepe, Ataşehir)

343 İstanbul-3 (Beyoğlu/Şişli/Beşiktaş/Kağıthane/Sarıyer)

352 İzmir/1 (Karşıyaka/Bornova/Çiğli)

610 Trabzon

Başvuru yapan adaylar, sınavın Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile Ortak Alan Bilgisi Testi'ni içeren ilk oturumu, Adli Yargı Testi'ni içeren ikinci oturumu, Adli Yargı-Avukat Testi'ni içeren üçüncü oturumu ve İdari Yargı Testi'ni içeren dördüncü oturumu başarıyla geçmelidir.

Adalet Bakanlığı'nın düzenlediği bu sınav, hukuk alanında kariyer yapmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor.

Başvuru tarihlerini kaçırmadan detaylı bir hazırlık yaparak, sınavda başarılı olabilir ve kariyerinizi bu alanda ilerletebilirsiniz.

Kaynak: kamuilan