AFAD 215 sözleşmeli personel alıyor! Başvuru şartları ve detaylar

AFAD 215 sözleşmeli personel alıyor! Başvuru şartları ve detaylar
AFAD 215 sözleşmeli personel alıyor! Başvuru şartları ve detaylar

AFAD'dan Heyecan Verici İş Fırsatı!

AFAD 215 Sözleşmeli Arama ve Kurtarma Teknisyeni Alımı Başlıyor!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 215 sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alımı yapacak. İşte başvuru şartları ve detaylar:

Kimler Başvurabilir?

 • Ortaöğretim mezunu adaylar için başvuru şartları:

  • Bilişim teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi, endüstriyel otomasyon teknolojileri, harita-tapu-kadastro, inşaat teknolojisi, itfaiyecilik ve yangın güvenliği, kimya teknolojisi, makine ve tasarım teknolojisi, metal teknolojisi, metalürji teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme, ulaştırma hizmetleri alanlarında mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olma,
  • 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda "KPSSP94" puan türünden en az 60 almış olma şartını taşımalıdır.

afad-215-sozlesmeli-personel-aliyor-basvuru-sartlari-ve-detaylar.jpg

 • Ön lisans mezunları için başvuru şartları:

  • Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmuş olma,
  • Ön lisans düzeyinde öğretim veren kurumların "Acil Durum ve Afet Yönetimi" veya "Sivil Savunma ve İtfaiyecilik" programlarından mezun olmuş veya denkliği kabul edilen programları tamamlamış olma,
  • 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda "KPSSP93" puan türünden en az 60 puan almış olma şartını taşımalıdır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvurular, 9 Ekim saat 10.00 ile 17 Ekim saat 17.00 arasında e-Devlet üzerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı'nın "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Adaylar sonuçları AFAD'ın resmi internet adresi "www.afad.gov.tr" üzerinden ve Kariyer Kapısı üzerinden kontrol edebileceklerdir. Yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Bu heyecan verici iş fırsatını kaçırmayın!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.