AFAD 40 İlde 215 Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı Yapıyor! İşte O İller

AFAD 40 İlde 215 Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı Yapıyor! İşte O İller
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye genelinde 40 farklı ilde 215 arama kurtarma teknisyeni alımı yapacak

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nca bahsi geçen toplam 40 ilde aranma ve kurtarma ekipleri için alım yapılacak.

Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı Yapılacak İller Neler?

Adana, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, İstanbul, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Mardin, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova.

Genel Başvuru Şartları Neler?

Başvuruda bulunacak adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, askerlikle ilişiklerinin olmaması, 30 yaşını doldurmamış olmaları, en az B sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, KPSS'den en az 60 puan almış olmak ve belirli bir boy uzunluğuna sahip olmak da başvuru şartları arasındadır.

Lise ve Önlisans Mezuniyet Şartları Neler?

lise-ve-onlisans-mezuniyet-sartlari-neler.jpg

Alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar, lise mezunuysa; Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Harita-Tapu-Kadastro, İnşaat Teknolojisi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Kimya Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Ulaştırma Hizmetleri bölümlerinden mezun olmalıdır.

Önlisans mezunu adaylar için ise Acil Durum ve Afet Yönetimi, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Başvuru Süreci ve Tarihleri Neler?

AFAD'ın sözleşmeli arama kurtarma teknisyeni alımı başvuruları, 17 Ekim 2023 tarihine kadar online olarak yapılacaktır. Başvurular, internet üzerinden gerçekleştirilecektir.