Akraba Topluluklar Başkanlığı YURT DIŞI TÜRKLER! İş İlanları

Akraba Topluluklar Başkanlığı YURT DIŞI TÜRKLER! İş İlanları
İş İlanları Akraba Topluluklar Başkanlığı YURT DIŞI TÜRKLER

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda alan uzmanı alımı için şartlar ve başvuru detayları. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar, başvuru koşullarını inceleyin!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi ve 06.06.1978 tarihli 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen

"Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar" kapsamında alan uzmanı alımı yapacaktır.

Genel Bilgiler

Başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Mavi Kart sahibi veya yabancı uyruklu olma şartı aranmaktadır.

İlgili pozisyonlara göre alınacak personel sayısı Tablo-1'de belirtilmiştir. Başvuran adaylar arasından seçilecekler, yazılı veya sözlü sınavlara katılmaya hak kazanacaktır.

Sınav Başvuru Şartları

Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, Mavi Kart sahibi veya yabancı uyruklu olmaları gerekmektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir, bunlar arasında kamu haklarından mahrum olmamak, belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak ve askerlik durumları bulunmamak yer almaktadır.

Yurt içi veya yurt dışındaki üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim almış olmak şarttır.

Başvurulan pozisyon için belirtilen özel niteliklere sahip olmak ve belirlenen yabancı dil şartlarına uymak gerekmektedir.

Önemli Noktalar

Başvuru Tarihi: 01.01.1979 ve sonrasında doğan adaylar başvuru yapabilirler.

Yabancı Dil Şartı: Başvurulan pozisyon için belirtilen yabancı dillerden birinden belirli bir düzeyde puan almak veya denk kabul edilen bir dil bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Sınav Süreci: Nihai başarı sıralaması, sözlü sınav puanlarına göre belirlenir. Sınav sonuçlarına itirazlar, duyurulduktan sonraki 2 iş günü içinde yapılmalıdır.

İletişim: Başkanlık ile iletişim için Oğuzlar Mah. Mevlâna Bul. No:145, 06520 Balgat-Çankaya/Ankara adresi kullanılabilir.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından yapılan alan uzmanı alımı, belirtilen şartlara uygun adayların başvurularını bekliyor.

Başvuru süreci ve detayları için www.ytb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, başvuru şartlarını tam olarak yerine getirmek önemlidir. Başarılar dileriz!

Kaynak: kamuilan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.