ALMANYA personel alımı! Yeni personellerimizi fırsat uygulamasıyla alıyoruz

ALMANYA personel alımı! Yeni personellerimizi fırsat uygulamasıyla alıyoruz
Yeni personellerimizi fırsat uygulamasıyla alıyoruz! ALMANYA personel alımı

ALMANYA personel alımı! Yeni personellerimizi fırsat uygulamasıyla alıyoruz

Almanya iş ilanlarına yeni bir boyut kazandıran Fırsat Kartı uygulaması başlıyor. Üniversite mezunları için yarı zamanlı ve tam zamanlı istihdam fırsatları hakkında tüm detaylar.

Almanya'nın istihdam politikaları sürekli olarak yenileniyor. Üniversite mezunu gençler için artık Almanya iş ilanları çerçevesinde farklı bir kapı aralanıyor.

Almanya, çeşitli unvan ve kadrolarda işçi alımı yapmayı planlıyor. Özellikle lise, ön lisans ve lisans mezunlarına yönelik pozisyonlar oluşturuluyor. Bu alım süreçlerinin gerekli bilgileri kamupersonelalim.com üzerinden de erişilebilir hale getirilmiştir.

LingoZet Kurucusu Zehra Şentürk Yavuz, Almanya'daki işgücü piyasasının dinamiklerini ve bu yasanın amacını belirtirken, dil bilgisi, akademik derece ve iş deneyimi gibi kriterlerin öneminin altını çizdi. Turistik vize ile ülkeye giriş yapanların da, tam zamanlı iş bulmaları halinde vize türlerini değiştirebileceğini ekledi.

2024 yılında hayata geçirilecek olan Fırsat Kartı ile adaylar, Almanya'da iş arayışına girebilecek ve yarı zamanlı olarak haftada 20 saat çalışabilecekler. Bu süreç içerisinde tam zamanlı bir pozisyona geçiş yaptıklarında, çalıştıkları işveren aracılığıyla oturum izni alma şansına sahip olacaklar.

Bu konuda yapılacak tüm güncellemeleri ve detayları öğrenmek için belirttiğimiz uygulamaları indirerek anında bilgilendirme alabilirsiniz. Bu sayede Almanya'da çalışma hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.