ASKERİ PERSONEL ALINACAK! JGK 320 Kişiyi İş Başı İçin Alacağız

ASKERİ PERSONEL ALINACAK! JGK 320 Kişiyi İş Başı İçin Alacağız
JGK 320 Kişiyi İş Başı İçin Alacağız! ASKERİ PERSONEL ALINACAK

ASKERİ PERSONEL ALINACAK! JGK 320 Kişiyi İş Başı İçin Alacağız

Jandarma Genel Komutanlığı, 320 uzman erbaş alımı yapacak. İlkokul mezunu ve üstü adaylar başvurabilir. KPSS şartları ve detaylar içerikte bulunmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı, askeri personel alım ilanları kapsamında, bünyesine katacağı 320 yeni uzman erbaş için ilan yayımladı.

Bu alımların özellikle lojistik ve bando sınıf uzman erbaş kadrolarında gerçekleştirileceği duyuruldu. Alımlar için, Türkiye'nin 81 ilinden ikamet şartı olmaksızın başvurular kabul edilecek. Adayların belirli yaş sınırlamalarına uyması gerekmekte ve yalnızca bir pozisyona başvuru hakkı tanınmaktadır.

Ayrıca, adayların askerlik hizmetini yerine getirip getirmediği bu süreçte bir engel teşkil etmemektedir, fakat askerliğe elverişlilik konusunda bir rapor sunmaları isteniyor.

Başvuruda bulunacak adaylar arasında ilköğretim ve ortaokul mezunları için KPSS puanı şartı aranmazken, diğer eğitim seviyeleri için belirli puanlar talep edilmektedir.

Özellikle 2022 ve 2023 yıllarında gerçekleştirilen sınavlardan alınması gereken puanlar ve kodlar şu şekildedir. Jandarma Genel Komutanlığı'nın bu alım ilanı için başvuru süreci 12 Ekim 2023'te başlamıştır ve son başvuru tarihi 26 Ekim 2023 olarak belirlenmiştir.

Adaylar, başvurularını https://vatandas.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.kamuilan.ailevecalisma.gov.tr üzerinden online olarak yapabileceklerdir.