Bakanlık KPSS 60 İşçi Alımı Yapacak! İşte İlan ve Başvuru Koşulları

Bakanlık KPSS 60 İşçi Alımı Yapacak! İşte İlan ve Başvuru Koşulları
Tarım ve Orman Bakanlığı için çok sayıda istihdam edilmesi gereken KPSS 60 İşçi Alımı detayları belli oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Sulama Birliği, yeni personel alımı yapacak. Gerekli personel alımına dair tüm detaylar yazımızın devamında.

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Yeşil Iğdır Sulama Birliği, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere bir işçi alımı yapacağını duyurdu. 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) katılmış olmanız ve P-3 puan türünde en az 60 taban puan elde etmiş olmanız gerekmektedir.

İşçi Alımı İlanı için Gerekli Olan Koşullar Nedir?

İlana başvuru yapmak isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olması ve yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanması,

  1. Tam zamanlı bir kadroda istihdam sağlanacak olup, adayların lisans düzeyinde tarımsal yapılar ve sulama bölümünden mezun olmuş olması,
  2. İlanın yayınlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olması, Aynı tarih itibarıyla 26 yaşından gün almamış olması,
  3. Kamusal haklarından yoksun bırakılmamış ve herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yaşlılık, emeklilik veya malullük aylığı almamış adaylardan başvurular kabul edilecek.
  4. Erkek adayların askerlik durumu itibarıyla askerlik görevini tamamlamış veya muaf olmuş olması,

Kamu İşçi Alımı İlanına Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Iğdır iş ilanları kategorisinde Sulama Birliği bünyesinde yayımlanmış olan ilana başvurular 28 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla başladı ve 1 Eylül 2023 tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını İŞKUR e-şube aracılığıyla ALO-170 hattı üzerinden veya İŞKUR hizmet noktalarından yapmalıdır. İlgili alanda en az 4 yıl mesleki deneyime sahip olmanız gerekiyor.

İŞKUR iş ilan numarası: 00007752292.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.