Bakanlık KPSS ’siz Sözleşmeli Memur Alacak! 13 Ekim’de Başvuru Ekranı Açıldı!

Bakanlık KPSS ’siz Sözleşmeli Memur Alacak! 13 Ekim’de Başvuru Ekranı Açıldı!
Tarım ve Orman Bakanlığı, yeni bir alım ilanı yayınlayarak KPSS şartı olmadan sözleşmeli memur alımı gerçekleştireceğini duyurdu. İşte devamı…

Tarım ve Orman Bakanlığı arafından istihdam esilmesi planlanan 21 kişi için yeni bir alım ilanı yayımladı. KPSS şartsız olarak gerçekleştirilecek bu alım için başvuru ekranı 13 Ekim’de kullanıma açıldı.

Bakanlık, 21 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, bilişim personeli alımı yapmak için sınav düzenleyecek. Bu sınav sonucunda başarılı olan adaylar, Bakanlık bünyesinde sözleşmeli olarak görevlendirilecek. Özellikle KPSS şartı olmadan yapılacak bu alımla birlikte, daha fazla adayın başvuru yapma fırsatı olacak.

Genel Başvuru Şartları Neler?

genel-basvuru-sartlari-neler.webp

Başvurular için adayların yerine getirmesi gereken bir takım özel şartlar bulunuyor. Bu şartların detayları ise şu şekilde;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir akıl hastalığı bulunmamak,
  • Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmamak,
  • Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip olmak,
  • Takım çalışmasına yatkın olmak.

Bu İlana Hangi Bölüm Mezunları Başvurabilir?

Açılan bakanlık ilanı için başvuruda bulunabilecek kişilerin sahip olması gereken mezuniyet detayları ise alttaki gibidir.

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği gibi ilgili mühendislik bölümleri.

Diğer mühendislik bölümleri, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümler, istatistik, matematik ve fizik bölümleri.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular, 13 Ekim 2023 ile 29 Ekim 2023 tarihleri arasında online olarak Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Adaylar, ilan metninde yer alan detaylara dikkat ederek başvuru sürecini tamamlayabilecekler.