BELEDİYE İDARESİ! ilk kez atanacak sözleşmeli personeller alacağız

BELEDİYE İDARESİ! ilk kez atanacak sözleşmeli personeller alacağız
İlk kez atanacak sözleşmeli personeller alacağız! BELEDİYE İDARESİ

BELEDİYE İDARESİ! ilk kez atanacak sözleşmeli personeller alacağız

Belediyesi, çeşitli pozisyonlar için sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. Şehir Plancısı, Mühendis ve Ekonomist gibi pozisyonlarla ilgili detaylar.

Efeler Belediye Başkanlığı, 5393 sayılı Belediye Kanunu ve Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri gereğince sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Peki, hangi pozisyonlar için alım yapılacak?

Şehir Plancısı Hizmet Sınıfı: TH Derece: 5 Adet: 1 Nitelikler: Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu, en az (B) sınıfı sürücü belgesi. Cinsiyet: Kadın/Erkek KPSS Puan Türü: P3 KPSS Taban Puanı: En az 60 Puan

Mühendis (Gıda Mühendisliği) Aynı nitelikler ve puanlar Şehir Plancısı ile benzer. Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olma şartı bulunmaktadır.

Mühendis (Endüstri Mühendisliği) Aynı nitelikler ve puanlar Şehir Plancısı ile benzer. Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olma şartı bulunmaktadır.

Ekonomist İktisat, Ekonomi ya da Maliye bölümü mezunu olma şartı haricinde diğer nitelik ve puanlar Şehir Plancısı ile aynıdır. Alım yapılacak pozisyonlar için adayların bazı genel ve özel şartları karşılamaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum olmamak. Herhangi bir suçtan mahkûm olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun olmamak.

İlgili bölüm mezunu olmak. 2022 KPSS puanına sahip olmak. (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular, belirtilen belgelerle birlikte Efeler Belediye Başkanlığı Hizmet Binası'na şahsen veya posta yoluyla yapılabilecek.

Elektronik ortamda başvurular da kabul edilecek. Başvurular, belirtilen tarihler arasında değerlendirmeye alınacaktır.

Kaynak: iskur