BÜYÜKELÇİLİK Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavla Alım! İŞ İLANLARI

BÜYÜKELÇİLİK Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavla Alım! İŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI BÜYÜKELÇİLİK Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavla Alım

T.C. Paris Büyükelçiliği'nde düzenlenecek olan Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı hakkında tüm detayları öğrenin. Başvuru şartları, sınav tarihleri ve gereken belgeleri burada bulabilirsiniz.

T.C. Paris Büyükelçiliği, münhal bulunan 2 (iki) sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alacak. İşte başvuru yapabilmek için aranan nitelikler:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak.

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.

Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik,

inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak (Askerlik görevi ertelenmiş olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.).

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek. Bilgisayar kullanabilmek.

Başvuru için gereken belgeler şunlardır:

Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.)

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları (Kariyer Kapısı Platformu’na tek bir belge halinde yüklenmesi gerekmektedir.)

Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti.

En son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (yurt dışındaki okullardan mezun olan adayların lise veya üniversite diplomalarından birine ilişkin Eğitim Müşavirlikleri/Ataşelikleri,

Milli Eğitim Bakanlığı ya da Yükseköğretim Kurulundan alacakları denklik belgelerini, Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılan başvuru sırasında “Ek Dosya” bölümündeki “Denklik Gösterir Belge” alanına yüklemeleri gerekmektedir.)

Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

Sınav aşamaları şunlardır:

Yazılı Yeterlilik Sınavı:

Türkçeden Fransızcaya çeviri (1 saat)

Fransızcadan Türkçeye çeviri (1 saat)

Türkçe kompozisyon (1 saat)

Matematik (1 saat)

Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı: Yazılı yeterlilik sınavını başarıyla geçen adaylar, sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Sözlü sınav konuları genel kültür, Türkiye ve dünya coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi iken uygulamalı sınavda daktilo (bilgisayar) sınavı yapılacaktır.

Başvurular 8 Kasım 2023 TSİ 10:00 ile 24 Kasım 2023 TSİ 23:59 arasında e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı- Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

Sınavlar T.C. Paris Başkonsolosluğu Hizmet Binası'nda düzenlenecektir. Başvurularınızı eksiksiz bir şekilde yapmayı unutmayın, ayrıca gerçeğe aykırı belge verme durumuyla karşılaşmamak için doğru ve güvenilir bilgiler sunmaya özen gösterin.

Kaynak: kamuilan