Büyükşehir Belediye Başkanlığı DUYURU! İLK DEFA ATANACAK YENİ MEMUR ALIYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanlığı DUYURU! İLK DEFA ATANACAK YENİ MEMUR ALIYORUZ
İLK DEFA ATANACAK YENİ MEMUR ALIYORUZ! Büyükşehir Belediye Başkanlığı DUYURU

İLK DEFA ATANACAK YENİ MEMUR ALIYORUZ! Büyükşehir Belediye Başkanlığı DUYURU

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan memur alımı ilanı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. Başvuru şartları, sınav süreci ve diğer önemli detaylar bu ilanda!

Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı İlanı Hakkında Bilgi. Belediye Memur Alımı İlanı: Başvuru Koşulları ve Süreci. Büyükşehir Belediyesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak çeşitli kadrolarda memur alımı yapacaktır.

İşte başvuru koşulları ve süreci:
1. Başvuru Genel Şartları: Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Kasten işlenen suçlardan mahkum olmamak, Askerlikle ilişiği olmamak ya da askerlik çağına gelmemiş olmak, Görevini yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel bulunmamak.

2. Başvuru Özel Şartları: İlgili unvan için gerekli eğitim şartlarını taşımak, KPSS sınavından ilan edilen puan türünde belirtilen asgari puanı almış olmak, İlgili unvana uygun özel şartları yerine getirmek.

3. Başvuru Belgeleri: Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya noter onaylı fotokopisi, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, KPSS sonuç belgesi, Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge, Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, Biyometrik fotoğraf (2 adet).

4. Başvuru Yeri ve Tarihi: Başvurular 30.10.2023 - 03.11.2023 tarihleri arasında şahsen veya elektronik ortamda yapılabilir.

5. Sınav Süreci: Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ile Tahsildar kadroları için sözlü sınav, İtfaiye Eri kadroları için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır.

Sınav konuları: Anayasa, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Mahalli İdareler mevzuatı ve unvana özel mesleki bilgiler.

6. Değerlendirme ve Sonuçlar: Sınavda başarılı olabilmek için en az 60 puan almak gerekmektedir.

Atamalar sınav puanı ile KPSS puanının ortalamasına göre yapılacaktır. Eşit puan durumunda KPSS puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

7. Sonuçların İlanı: Sınav sonuçları ve atanan adaylar Belediyenin resmi internet sitesinden ilan edilecektir.

Bu detaylar doğrultusunda başvurunuzu tamamlayarak memur olma şansınızı yakalayabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve güncel duyurular için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Resmi İnternet Sitesi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: İşkur