BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE Başkanlığı! İtfaiye Eri ve Zabıta Memur Alımı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE Başkanlığı! İtfaiye Eri ve Zabıta Memur Alımı
İtfaiye Eri ve Zabıta Memur Alımı! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE Başkanlığı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE Başkanlığı! İtfaiye Eri ve Zabıta Memur Alım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak "Belediye İtfaiye Yönetmeliği" ve "Belediye Zabıta Yönetmeliği" hükümlerine uygun şekilde itfaiye eri ve zabıta memuru alımı yapacaktır. Alım, KPSS puanı ve belirtilen diğer şartları taşıyan adaylar arasından yapılacaktır.

İtfaiye Eri Alımı için gerekli nitelikler; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programlarından birinden mezun olmak ve en az (C) Sınıfı sürücü belgesine sahip olmaktır.

Zabıta Memuru Alımı için gerekli nitelikler; Üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisat veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden birinden mezun olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmaktır.

Başvurular, belirtilen tarihler ve saatler arasında, belirtilen adres üzerinden şahsen yapılacaktır. Başvuru sırasında adaylardan istenilen belgeler www.ankara.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurulacak ve başvuru formuna eklenerek teslim edilecektir.

Sınavlar, belirtilen tarihler ve yerlerde, belirtilen konular üzerinden gerçekleştirilecek ve değerlendirme sözlü ve uygulamalı sınav puanlarına göre yapılacaktır.

Başarı puanı, belediye tarafından yapılan sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacak ve belirtilen web adresinde ilan edilecektir.

Sınav sonuçlarına, başarı listesinin ilanından itibaren yedi gün içinde yazılı olarak itiraz edilebilir. İtirazlar, sınav kurulu tarafından yedi gün içerisinde sonuçlandırılıp ilgililere yazılı olarak bilgi verilecektir.

KAYNAK: İşkur