ÇALIŞMA BAKANLIĞI İş İlanları! Yeni Kamu Personeli Alımı

ÇALIŞMA BAKANLIĞI İş İlanları! Yeni Kamu Personeli Alımı
Yeni Kamu Personeli Alımı ÇALIŞMA BAKANLIĞI İş İlanları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Sözleşmeli Bilgisayar Personeli Giriş Sınavı hakkında tüm detayları öğrenin. Başvuru şartları, başvuru süreci ve daha fazlası.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü,

2022 veya 2023 yılında yapılan KPSS P3 puanının yüzde yetmişi ve yabancı dil puanının yüzde otuzunu esas alarak sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak. İşte detaylar:

1. Başvuru Şartları

GENEL ŞARTLAR (NİTELİKLER)

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği,

Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi konularında bilgi sahibi olmak ve en az iki programlama dilini bilmek,

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelikte belirtilen özlük hakları ve diğer hususları kabul etmek,

Askerlik çağına gelmiş adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalığı bulunmamak.

Yabancı dil sınav sonuç belgeleri, üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemiş ise sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süre ile geçerlidir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar ve sınava girme şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılanlar, başarılı olsalar dahi başarısız sayılacak ve sözleşme yapılmayacaktır.

Sözleşme imzalandıktan sonra işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşınmadığının anlaşılması halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

Ayrıca gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar hakkında hukuki işlem başlatılacaktır.

Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında 03.06.2022 tarihli ve 31855 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.

11. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü için özel şartlar ve ek bilgi talepleri için iletişim bilgileri aşağıdadır.

Bu fırsatı kaçırmamak için şimdi başvuru şartlarını kontrol edin ve başvurunuzu yapın.

Kaynak: kamuilan