Çevre Şehircilik Bakanlığı! YENİ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ ÖN BAŞVURULU ALIM

Çevre Şehircilik Bakanlığı! YENİ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ ÖN BAŞVURULU ALIM
YENİ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ ÖN BAŞVURULU ALIM! Çevre Şehircilik Bakanlığı

Çevre Şehircilik Bakanlığı! YENİ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ ÖN BAŞVURULU ALIM

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın düzenlediği unvan değişikliği sınavı hakkında tüm detayları öğrenin. Başvuru şartları, sınav tarihi ve uygulama kuralları.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı unvan Değişikliği Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, personel kadrolarında değişiklik yapacak!

Mühendis, mimar, şehir plancısı, avukat, kimyager, biyolog, sosyolog, tekniker ve teknisyen ünvanlı kadrolara atanabilmek için ilgili bölümlerden mezun olmak gerekmektedir.

Son başvuru tarihi itibariyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesine tabi çalışmak şarttır.

Başvurular, 27/10/2023 Cuma gününden 09/11/2023 Perşembe günü saat 23:59:59’a kadar e-Devlet sisteminden yapılmalıdır.

Başvurular sadece elektronik ortamda kabul edilecek ve şahsen ya da posta ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Sınav 23 Aralık 2023 Cumartesi günü saat 10.00'da gerçekleştirilecektir. Sınav, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun ve Van e-Sınav merkezlerinde yapılacaktır.

Sınavda toplam 50 soru bulunmaktadır. Cevap seçenekleri 4 farklı seçenek arasından yapılacaktır. Sınav süresi 60 dakika olarak belirlenmiştir. Sınavda başarılı olabilmek için en az 60 puan almak gerekmektedir.

Görme engelli adaylara okuyucu ve kodlayıcı eşliğinde sınav imkanı sağlanacak ve 15 dakika ek süre verilecektir.

İşitme engelli adaylara işaret dili ile tercüme hizmeti sunulacak ve 15 dakika ek süre verilecektir. Alt ve üst beden engelli adaylar için özel düzenlemeler yapılmıştır.

Sınav sonuçları 08/01/2024 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden duyurulacaktır. Bu önemli sınavla ilgili güncel bilgiler için resmi web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Kaynak: isealimkariyerkapisi