Cumhurbaşkanlığı Duyurusu! Sahil Güvenlik MSB Kamu Görevlisi Alıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Duyurusu! Sahil Güvenlik MSB Kamu Görevlisi Alıyoruz
2023 Yılında Cumhurbaşkanlığı ve MSB Sahil Güvenlik Personel Alımı Nasıl Yapılıyor?

2023 yılında Cumhurbaşkanlığı, MSB ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan personel alımı detayları, başvuru süreçleri ve pozisyonlar bu içerikte ele alınıyor.

Cumhurbaşkanlığı, MSB ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alım Detayları

Cumhurbaşkanlığı, Millî Savunma Bakanlığı (MSB) ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, güncel personel alım ilanlarını duyuruyor.

Farklı kadrolarda istihdam sağlanacak olan alımlar için adayların belirtilen kriterlere uygunluk göstermeleri gereklidir.

Resmi Gazete aracılığıyla yayımlanan ilanlar incelendiğinde, en az lise mezunu adaylardan KPSS’li ve KPSS’siz askeri personel alımı gerçekleştiriliyor.

MSB Muvazzaf Subay Alımı Kriterleri ve Süreçleri

Millî Savunma Bakanlığı, kadın ve erkek adaylardan muvazzaf subay alımı gerçekleştiriyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam sağlanıyor.

Adayların 2022 veya 2023 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olmaları ve P - 3 puan türünde 70 asgari puan almış olmaları gerekiyor. Elektronik başvurular, E-devlet aracılığıyla kabul ediliyor ve son başvuru tarihi 17 Eylül 2023 olarak belirleniyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Erbaş Alımı Detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı, en az lise mezunu adaylardan 300 erbaş temini gerçekleştiriyor. Alımlar, Yüzer ve Kara birliklerinde, telsiz motorcu, muhafız topçu, şoför, elektrikçi ve kurbağa adam kadrolarında yapılıyor.

Başvurular 2 Ekim 2023 tarihinde başlamış ve 12 Ekim 2023 tarihine kadar devam ediyor.

Adaylar başvurularını E-devlet sistemi aracılığıyla online olarak gerçekleştirebiliyorlar. Şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular değerlendirilmiyor.