Devlet Hava Meydanları! MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI Giriş Sınavıyla Kamuya Alım

Devlet Hava Meydanları! MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI Giriş Sınavıyla Kamuya Alım
MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI Giriş Sınavıyla Kamuya Alım! Devlet Hava Meydanları

Devlet Hava Meydanları! MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI Giriş Sınavıyla Kamuya Alım

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, çeşitli disiplinlerden mezun adaylar için Müfettiş Yardımcılığı sınavı düzenlemektedir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, genel idare hizmetleri sınıfında görevlendirilmek üzere farklı disiplinlerden mezun adayları Müfettiş Yardımcılığı pozisyonu için arıyor.

İşte başvuru ve sınav süreci ile ilgili detaylar:

Eğitim Durumu: Farklı gruplar için belirlenen eğitim dallarından mezun olmak.

KPSS Puanı: 2022 veya 2023 KPSS'den belirlenen puan türlerinden en az 80 puan almak.

Yaş Sınırı: 35 yaşını doldurmamış olmak.

Sağlık Durumu: Her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat edebilir ve müfettişlik görevini yapabilecek sağlık durumuna sahip olmak.

Müfettiş Yardımcılığı sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Yazılı sınavın konuları ve sözlü sınavın değerlendirilme kriterleri aşağıda belirtilmiştir.

Yazılı Sınav Konuları

Grup adaylar için belirlenen konular arasında Hukuk, İktisat, Maliye ve Muhasebe bulunmaktadır. Diğer grup adaylar ise kendi bölümlerinin müfredatından sorumlu olacaklardır.

Yazılı sınavın ilk oturumu alan bilgisini, ikinci oturumu ise genel, güncel ve sosyo-ekonomik konular ile İngilizce bilgisini ölçecektir.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, genel kültür konuları ve zeka, muhakeme ve konuşma yeteneklerini değerlendirmek üzere sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

Başvurular 16.10.2023 - 27.10.2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekmektedir.

Sınav sonuçları, atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl ve yedek aday belirlenerek kuruluşun resmi internet adresinden ilan edilecektir. İtirazlar, sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içinde yazılı olarak sınav kuruluna yapılabilir.

Sınav başvurusunda elde edilen kişisel veriler, hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve ileride doğabilecek uyuşmazlıklarda delil olarak kullanılması amacıyla sınırlı olarak işlenecektir.

Sınav ve atama süreci ile ilgili daha fazla bilgi ve duyurular için Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin resmi internet adresini ve Kariyer Kapısı İşe Alım Platformunu ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru ve sınav sürecine dair tüm bilgilere ve güncellemelere bu platformlar üzerinden erişim sağlayabilir, ayrıca, başvuruda bulunmayı planladığınız grup ve pozisyonlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: İşe Alım Kariyer Kapısı