DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALACAK! 32.000 TL maaş Tecrübe Aranmaksızın İŞ Fırsatı

DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALACAK! 32.000 TL maaş Tecrübe Aranmaksızın İŞ Fırsatı
32.000 TL maaş Tecrübe Aranmaksızın İŞ Fırsatı! DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALACAK

DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALACAK! 32.000 TL maaş Tecrübe Aranmaksızın İŞ Fırsatı

Dışişleri Bakanlığı, tecrübeli ve tecrübesiz personel alımı için 32 bin TL maaşla ilan yayımladı. KPSS şartsız alımın detayları ve başvuru bilgileri makalemizde. Dışişleri Bakanlığı'nın Hollanda'da, Deventer Başkonsolosluğu kapsamında tecrübeli ve tecrübesiz pozisyonlar için personel alımı gerçekleştireceği duyuruldu.

İlan kapsamında, sözleşmeli sekreter unvanı altında istihdam fırsatı sunulacak. Öne çıkan başlıca detaylar. KPSS şartsız alım yapılacaktır. 81 şehir bazında kabul edilen adaylar arasında en az lise mezunu olanlar başvurabilecek.

Yabancı okul mezunları için Millî Eğitim Bakanlığı onayı gerekmekte. Bu fırsata dâhil olmak isteyen adayların, mülakat sınavı kriterlerine uyması ve 41 yaşından büyük olmaması gerekmekte. Ayrıca, adayların İngilizce ve Türkçe'ye çok iyi derecede hâkim olmaları bekleniyor.

Yayımlanan kılavuzda, adayları üç aşamalı bir sınav sürecinin beklediği belirtiliyor. Yazılı sınav 17 Kasım 2023'te Konsolosluk binasında. Başarılı adaylar, 24 Kasım 2023'te sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına katılacak.

Sınavı geçenlerin istihdam süreci başlatılacak. Başvuru süreci de net olarak belirlendi. Dışişleri Bakanlığı, 17 Ekim 2023'te başvuruları kabul etmeye başladı ve son tarih 3 Kasım 2023 olarak belirlendi.

Adaylar, başvurularını e-Devlet üzerinden ve Kariyer Kapısı platformu üzerinden online olarak gerçekleştirebilecekler.