TAM 42.000 TL MAAŞLA 81 şehirde! DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

TAM 42.000 TL MAAŞLA 81 şehirde! DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI
DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI! TAM 42.000 TL MAAŞLA 81 şehirde

TAM 42.000 TL MAAŞLA 81 şehirde! DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Dışişleri Bakanlığı, 81 şehirden personel alım ilanı yayınladı. En az lise mezunu adayların başvurabileceği ilan, 42 bin TL maaşla dikkat çekiyor.

Dışişleri Bakanlığı'nın yakın zamanda kamu ilan resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı personel alım ilanı büyük ilgi gördü.

Bakanlık, 81 farklı şehirden personel alımı yapacağını ve alım ilanı kapsamında istihdam edilecek personeller için ortalama 42 bin TL maaş ödeyeceğini duyurdu. Personel alım ilanı, en az lise mezunu adayları hedef alıyor.

Dışişleri Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmeyi planladığı personeller için geniş kapsamlı bir personel alım ilanı yayınladı.

Lise, ön lisans ve lisans mezunları, bu personel alım ilanı kapsamında başvuruda bulunabilecekler.

KPSS şartının aranmadığı bu ilan, adaylar için büyük bir fırsatı beraberinde getiriyor. İşe alınacak personeller, kurum tarafından yapılacak olan sözlü, yazılı ve uygulamalı sınav sonucuna göre belirlenecek.

Bakanlık, sınavın yapıldığı tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olan adayların personel alım ilanı için başvuruda bulunabileceklerini belirtti.

En az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan adaylar, alım ilanı kapsamında başvuruda bulunabilirler. Adayların kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması, her türlü iklim koşullarında görev yapabilmesi ve Macarca ile Türkçe dillerine hâkim olması bekleniyor.

Ayrıca, adayların Microsoft Office programlarını aktif bir şekilde kullanabiliyor olmaları gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı, yazılı sınavın 20 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşeceğini açıkladı. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, 27 Kasım 2023 Pazartesi günü sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına katılacaklar.

Üç sınavda da başarılı olan adaylar için işe alım süreci başlayacak. Personel alım ilanı kapsamında başvurular, 20 Ekim 2023 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanmıştır.

Adaylar için son başvuru tarihi 6 Kasım 2023 olarak belirlenmiştir. Başvurular, e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı web sitesi (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) aracılığıyla online olarak yapılabilecek.

Bu personel alım ilanı, kamu sektöründe istihdam edilmek isteyen adaylar için büyük bir fırsat sunuyor.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanı, geniş bir coğrafi alanda personel alımı yapılacağını ve adaylara cazip maaş seçenekleri sunacağını bir kez daha gösteriyor.