DIŞ İŞLERİ BAKANLIK KAMU ALIMI! Koruma Güvenlik Görevlileri Alacağız

DIŞ İŞLERİ BAKANLIK KAMU ALIMI! Koruma Güvenlik Görevlileri Alacağız
Koruma Güvenlik Görevlileri Alacağız! DIŞ İŞLERİ BAKANLIK KAMU ALIMI!

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Şoför) alımı hakkında başvuru şartları, süreç ve gerekli belgeler.

Dışişleri Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu çerçevesinde, 2022 KPSS B grubu P94 puan türünü esas alarak 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (45 Erkek, 5 Kadın) ve 5 Destek Personeli (Şoför) alımı yapacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. 18-28 yaş aralığında olmak (28.11.1995 - 27.11.2005 doğumlu adaylar kabul edilir).

2022 KPSS (B) grubu KPSSP94 puan türünde en az 70 puan almış olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak veya askerlik görevini yapmış olmak. Tercih edilen pozisyon için özel şartları taşımak.

Kamu kurumlarında görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak. Başvuru yapılan pozisyon dışında 4/B sözleşmeli personel pozisyonunda çalışmamış olmak. Sözleşmeli personel sözleşmesi esaslarına aykırı davranış nedeniyle kurumlarca feshedilen adayların, fesih tarihinden itibaren bir yıl beklemiş olması.

Emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak. Sağlık sorunu olmamak ve sağlık kurulu raporu ibraz etmek. Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak. Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak. Sadece bir pozisyon için başvuruda bulunmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için ortaöğretim mezunu olmak ve özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak gibi belirli özel şartlar gerekmektedir.

Destek Personeli (Şoför) pozisyonu için ortaöğretim mezunu olmak, D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, SRC-2 belgesine sahip olmak, psikoteknik belgesine sahip olmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek gibi özel şartlar bulunmaktadır.

Başvurular, 13.11.2023 (09:30) - 27.11.2023 (18:00) tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılmalıdır.

Başvuru sırasında gerekli belgelerin yüklenmesi gerekmektedir. Bu belgeler arasında vesikalık fotoğraf, 2022 KPSS (B) grubu (KPSSP94) sınav sonuç belgesi, diplomanın onaylı örneği, hizmet belgesi (varsa), güvenlik soruşturması formu, T.C. kimlik kartı örneği ve adli sicil belgesi bulunmaktadır.

Başvurular, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılmalıdır. Başvuruların eksiksiz ve hatasız olması gerekmektedir.

Başvuru bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. Başvuru sona erdikten sonra başvuru bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden takip edilebilir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve atamaları iptal edilecektir. Başvurular, adayların genel ve özel şartları sağlayıp sağlamadığına göre incelenecektir.

Başvurular arasında, 2022 KPSS (B) grubu KPSSP94 puan türüne göre sıralama yapılacak ve ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asil olarak yerleştirilecektir.

Eşit puana sahip adaylar arasında mezuniyet başarı puanı, mesleki tecrübe gibi faktörler dikkate alınarak sıralama yapılacaktır. İlan sonuçları Bakanlık internet sitesinde duyurulacak ve adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru süreci ve gerekli belgeler hakkında daha fazla bilgi için başvuru kılavuzuna başvurabilirsiniz. Başvuru sırasında iletişim bilgilerinizin güncel olmasına dikkat ediniz. Başvurularınızın başarıyla sonuçlanması dileğiyle!

Kaynak: kamuilan