Diyanet İşleri Başkanlığı 2 Bin 450 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları Açıklandı Mı? İşte Güncel Durum

Diyanet İşleri Başkanlığı 2 Bin 450 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları Açıklandı Mı? İşte Güncel Durum
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından istihdam edilmek üzere personel alım sonuçları merakla beklenirken sonuçlar açıklandı mı diye sorgulamalar yapılıyor. İşte güncel durum…

Diyanet İşleri Başkanlığı, taşra teşkilatındaki boş pozisyonlara 2 bin 450 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmuştu. Bu konuda kriterlere uygun adaylar tarafından başvurularda belirtilen süreler içerisinde yapılmıştı. Şimdi sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu!

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı B grubu puan sıralamasına dayanarak 2 bin 300 imam-hatip, 100 Kur'an kursu öğreticisi ve 50 müezzin-kayyım alımı yapılacak. Başvuruların kısa bir süre önce sona erdiği bu alımla ilgili adaylar sonuç tarihini merakla bekliyor.

Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdi?

adaylardan-aranan-sartlar-nelerdi.jpg

  • Başkanlık, adaylarda en az 50 puan alınmış KPSSP124 (lisans mezunları), KPSSP123 (ön lisans mezunları) veya KPSSP122 (ortaöğretim mezunları) puan türünden alınmış puanları arıyor.
  • Ön başvuruların "sinav.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden yapılması ve il/ilçe müftülüklerinde başvuru onayının yapılması gerekiyor. Aksi takdirde başvurular dikkate alınmayacak.

Başvurular Tamamlandı! Diyanet İşleri Başkanlığı 2 Bin 450 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları Açıklandı Mı?

Başvuru işlemleri, 6 Ekim Cuma günü saat 16:30'a kadar internet üzerinden gerçekleştirildi. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmedi. Ancak alımla ilgili sonuçların açıklanma tarihi henüz belirsizliğini koruyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sonuçlar açıklandıkça bilgilendirme yapılacak. Adaylar sonuçları beklerken resmî açıklamaları takip edebilirler.