DİYANET İŞLERİNE 13 KİŞİ! Kamu personeli sözleşmeli alımı KPSS 50 puanla

DİYANET İŞLERİNE 13 KİŞİ! Kamu personeli sözleşmeli alımı KPSS 50 puanla
Kamu personeli sözleşmeli alımı KPSS 50 puanla! DİYANET İŞLERİNE 13 KİŞİ

DİYANET İŞLERİNE 13 KİŞİ! Kamu personeli sözleşmeli alımı KPSS 50 puanla

2023 Diyanet İşleri sözleşmeli personel alım detayları, başvuru koşulları ve süreci hakkında bilgi alın. KPSS 50 puanla alımlar, başvuru tarihleri ve daha fazlası. Diyanet İşleri'nin sözleşmeli personel alımı için en güncel bilgilere ulaştınız.

Peki, bu alımlar için hangi şartlar gerekmekte ve başvuru süreci nasıl işliyor? Adayların 2022 KPSS (B) grubu P3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları şart. Alım, mütercim-tercüman unvanında yapılacak.

Görevdeyken sözleşmesi feshedilenlerin müracaatları, feshin üzerinden 1 yıl geçmediyse kabul edilmeyecek. Yükseköğretim kurumlarının belirtilen yabancı dil bölümlerinden mezun olma. En az B düzeyinde YDS veya eşdeğer yabancı dil belgesine sahip olma.

ÖSYM tarafından belirlenen yabancı dil sınavı eşdeğerlikleri dikkate alınacaktır. 35 yaşını doldurmamış olmak. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereğince arşiv araştırmasının olumlu olması.

Başvurular için belirlenen tarihler 23 Ekim 2023 – 03 Kasım 2023 arasında. Adaylar, başvurularını sinav.diyanet.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilirler. Ayrıca, bu platform üzerinden Sınav Giriş Belgesi alma ve sınav sonuçlarını öğrenme işlemleri de yapılabilecek.

Başvuru ekranında, adayların 1000 karakteri aşmayacak şekilde öz geçmiş bilgilerini girmeleri gerekmekte. Sınavla ilgili tüm detaylar ve duyurular, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi web sitesinde yer alacak.