Dumlupınar Üniversitesi DEVLET MEMURU ALIMI! İŞ İLANLARI YENİ PERSONEL

Dumlupınar Üniversitesi DEVLET MEMURU ALIMI! İŞ İLANLARI YENİ PERSONEL
İŞ İLANLARI YENİ PERSONEL Dumlupınar Üniversitesi DEVLET MEMURU ALIMI

2022 KPSS sınav sonuçlarına göre hangi pozisyonlara başvuru yapabileceğinizi öğrenin. İşte başvurular için gereken detaylar.

İş arayışında olanlar için 2022 KPSS puanlarına göre hangi pozisyonlara başvuru yapabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İşte bu konuda size rehberlik edecek bilgiler:

1. Spor Uzmanı (Cankurtaran) (Kadın)

Lisans mezunu ve 2022 KPSS (P3) puan türünden en az 70 puan almışsanız, spor uzmanı pozisyonuna başvurabilirsiniz. Ayrıca TSSF tarafından onaylanmış bronz ya da gümüş cankurtaran belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

35 yaşını doldurmamış olmalı ve üniversitemiz olimpik yüzme havuzunda cankurtaran görevi ile birlikte spor ile ilgili diğer faaliyetleri yürüteceksiniz.

2. Diyetisyen

Lisans mezunu ve 2022 KPSS (P3) puan türünden en az 70 puan almışsanız, diyetisyen pozisyonuna başvurabilirsiniz.

Yükseköğretim Kurumlarının Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmalı ve 35 yaşını doldurmamış olmalısınız.

3. Programcı

Lisans mezunu ve 2022 KPSS (P3) puan türünden en az 70 puan almışsanız, programcı pozisyonuna başvurabilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri lisans bölümlerinden mezun olmalısınız.

YÖK tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavlarının herhangi birinden en az (D) seviyesinde puana sahip olmalı ve en az iki bilgisayar programlama dilini bilmelisiniz.

4. Tekniker (Bilgisayar)

Ön lisans mezunu ve 2022 KPSS (P93) puan türünden en az 60 puan almışsanız, tekniker (bilgisayar) pozisyonuna başvurabilirsiniz.

Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi gibi ön lisans programlarından mezun olmalısınız.

5. Teknisyen (Bilgisayar)

Ortaöğretim mezunu ve 2022 KPSS (P94) puan türünden en az 60 puan almışsanız, teknisyen (bilgisayar) pozisyonuna başvurabilirsiniz. Bilgisayar (Yazılım), Bilgisayar (Donanım), Ağ İşletmenliği gibi alanlardan mezun olmalısınız.

6. Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)

Ortaöğretim mezunu ve 2022 KPSS (P94) puan türünden en az 55 puan almışsanız, koruma ve güvenlik görevlisi (erkek) pozisyonuna başvurabilirsiniz.

Silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmalı ve belirli fiziksel şartları karşılamalısınız.

7. Büro Personeli

Lisans veya ön lisans mezunu ve 2022 KPSS (P3) veya (P93) puan türünden en az 60 puan almışsanız, çeşitli büro personeli pozisyonlarına başvuru yapabilirsiniz.

Kaynak: kamuilan