Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı! YENİ 4/BLİ işe alım Başlattık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı! YENİ 4/BLİ işe alım Başlattık
YENİ 4/BLİ işe alım Başlattık! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı! YENİ 4BLİ işe alım Başlattık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü için 2 temizlik personeli alımı yapıyor. Başvurular 23-27 Ekim tarihlerinde E-Devlet üzerinden.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) bünyesinde görevlendirilmek üzere 2 temizlik personeli alımı gerçekleştiriyor.

Yayımlanan Sözleşmeli Personel Alım 4/B İlanı, temizlik personeli alımını duyurdu ve 2022 KPSS puan sıralamasına göre, yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın sözleşmeli personel alımı yapılacağını belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, alınacak personellerin açık ve kapalı alanların temizliği, dağıtım ve taşıma gibi işlerde görevlendirileceği bildirildi. Alınacak personeller 4/B sözleşmeli statüsünde görev yapacaklar.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak.

2023 Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. Cinsiyeti erkek olmak.

Başvurular, 23 Ekim 2023 ile 27 Ekim 2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde “Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” ya da “T.C. Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı” web adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, sözleşmeli personel alım ilanı ile temizlik personeli alımını, kamuoyuna duyurarak, MAPEG bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor.

İlan, kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışacak personeller için önemli bir fırsat olarak görülüyor.

Başvuru ve detaylar için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı'nın resmi web siteleri ziyaret edilebilir.