FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞU Türk Uyruklu personel İstiyor! İŞ İLANLARI

FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞU Türk Uyruklu personel İstiyor! İŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞU Türk Uyruklu personel İstiyor

Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı hakkında başvuru şartları ve detayları.

İşte adaylarda aranan nitelikler ve başvuru süreci.

Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı, kariyerine yeni bir yön vermek isteyen adaylar için önemli bir fırsat sunuyor.

İşte bu sınav hakkında merak edilen tüm detaylar ve başvuru sürecine dair önemli bilgiler.

Aranan Nitelikler ve Başvuru Şartları

Başkonsolosluğun münhal bulunan 2 sözleşmeli sekreter pozisyonuna başvuruda bulunmadan önce, adaylarda aranan nitelikleri dikkatlice incelemek önemlidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, belirli yaş kriterleri, eğitim seviyesi, askerlik durumu ve dil bilgisi gibi faktörler adayların değerlendirilmesinde etkili olacaktır.

Bu kapsamda, başvuru süreci için gerekli belgelerin de eksiksiz olarak sunulması büyük bir önem taşımaktadır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler ve Süreç

Başvuruda bulunacak adayların dikkat etmeleri gereken belgeler arasında özgeçmiş, pasaport, nüfus cüzdanı, mezuniyet diploması, askerlik durumu belgesi ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf bulunmaktadır.

Bu belgelerin Kariyer Kapısı Platformu'na yüklenmesi ve aynı zamanda orijinal veya onaylı suretlerinin Başkonsolosluğa ulaştırılması gerekmektedir.

Sınav Aşamaları ve Konuları

Sınav süreci yazılı ve sözlü/uygulamalı aşamalardan oluşmaktadır. Yazılı sınav konuları arasında Türkçeden Almancaya çeviri, Almancadan Türkçeye çeviri, Türkçe kompozisyon ve matematik yer almaktadır.

Başarılı olan adaylar sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir. Sözlü sınav konuları arasında genel kültür, Türkiye ve dünya coğrafyası, Osmanlı tarihi ve Türk İnkılap Tarihi bulunmaktadır.

Başvuru Tarihi ve İletişim Bilgileri

Başvurular 03.11.2023 Cuma günü TSİ 10:00 ile 19.11.2023 Pazar günü TSİ 23:59 arasında e-Devlet sistemi üzerinden alınacaktır.

Adaylar, başvuru işlemlerini tamamlamalarının yanı sıra tüm belgeleri belirtilen süreler içinde T.C. Frankfurt Başkonsolosluğuna ulaştırmalıdır.

İletişim bilgileri için: E-mail: [email protected].

Kaynak: kariyerbankasi