Gençlik ve Spor Bakanlığı 2023 yılı sözleşmeli yurt yönetim personeli alım sonuçlarını açıkladı. İşte il il puanlar

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2023 yılı sözleşmeli yurt yönetim personeli alım sonuçlarını açıkladı. İşte il il puanlar
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 1453 Yurt Yönetim Memuru Alımı İçin Başvuru Sonuçlarını Açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2023 yılında 1.453 yurt yönetim personeli alımı kapsamında başvuru sonuçlarını yayımladı.

Bu alım, yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere toplamda tam tamına 1.453 sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli pozisyonunu doldurmak amaç ediliyor.

GSB Başvuru Sonuçları Açıklandı!

gsb-basvuru-sonuclari-aciklandi.webp

kBaşvuru sonuçlarına göre, 3 kat aday sınavın sözlü aşamasına katılmaya hak kazandı. Başvuruları onaylanan adaylar, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı internet adresi üzerinden "Sınavlarım/Mülakatlarım" alanından sonuçlarını öğrenebilirler.

Sınav Tarihleri Belli Oldu

Sözlü sınavlar, 23 Ekim-27 Ekim 2023 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecektir. Adaylar, kendileri için belirlenen sözlü sınav tarihini ve saatini aşağıda verilen adreste öğrenebilirler. Unutmayın ki belirlenen tarihte sözlü sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybedecektir.

İl Bazında En Düşük KPSS Puanları Nedir?

Adaylar, il bazında en düşük KPSS puanlarına Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden erişebilirler. En düşük KPSS puanı 60'a kadar düşen iller ilgili GSB Personel Dairesi Başkanlığı'nın internet sitesinde detaylı olarak bulunmaktadır.

Bu alım süreciyle ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak ve başvuru sonuçlarını öğrenmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.