Kamu Memur ve Personel Alımı Başlattık! GIB olarak 2000 kişi Alacağız

Kamu Memur ve Personel Alımı Başlattık! GIB olarak 2000 kişi Alacağız
GIB olarak 2000 kişi Alacağız! Kamu Memur ve Personel Alımı Başlattık

Kamu Memur ve Personel Alımı Başlattık! GIB olarak 2000 kişi Alacağız

Gelir İdaresi Başkanlığı, 5 farklı unvanda 2000 kamu memur ve personel alımı yapacağını duyurdu. İşte kamu memur ve personel alımı detayları ve başvuru süreci.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak amacıyla 2000 kamu memur ve personel alımı yapacağını açıkladı.

5 farklı unvanda yapılacak olan bu alımlar, vergi dairesi müdürü, gelir uzmanı, tekniker, avukat ve mühendis pozisyonları için geçerli olacak.

Kamu memur ve personel alımı, Resmî Gazete kararı doğrultusunda belirlenen dolu ve boş kadrolarda gerçekleştirilecektir.

Alımlar için başvurular, Türkiye'nin 81 ilinde ikamet etme şartı olmaksızın kabul edilecektir. Kamu memur ve personel alımı için başvuru şartları arasında adayların eğitim durumu, KPSS puanı ve yaş sınırlamaları bulunuyor.

Alımlarda KPSS sıralaması esas alınacak ve başvuru yapacak adayların belirtilen yaş sınırlamalarına uygun olmaları gerekmektedir.

Adayların, 36 yaşını doldurmamış olması, Ön lisans veya lisans mezunu olması, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması, Kurum tarafından yapılacak arşiv ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alması.

Sabıka kaydının bulunmaması, Emekli olmamış ve Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanmayan adaylardan alımlar yapılacak, Erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olması veya muaf olması.

Adayların görevlerini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir akılsal veya fiziksel hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

KPSS taban puan şartı ise 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan lisans mezunları için P - 3, ön lisans mezunları için P - 93 puan türünde en az 70 taban puan alınmış olması gerekmekte. Bazı kadrolar için ise 80 taban puan şartı aranabilir.

Başvurular, 21 Kasım 2023 tarihinde başlayacak ve 30 Kasım 2023 tarihinde sona erecektir. Başvuru süreci ve detaylı bilgilere kamupersonelialimi.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.