Sözleşmeli Güvenlik Koruma Görevlileri Alacağız! DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

Sözleşmeli Güvenlik Koruma Görevlileri Alacağız! DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI Sözleşmeli Güvenlik Koruma Görevlileri Alacağız

T.C. Dışişleri Bakanlığı, sözleşmeli personel alımı için başvuruları kabul ediyor. İşte başvuru şartları ve detaylar.

Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak ve KPSS puanı baz alınarak yerleştirme yapılacaktır.

Başvuru Genel Şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

Başvuru tarihinde 18 yaşını tamamlamış ve 28 yaşını doldurmamış olmak (Doğum tarihi 28.11.1995 - 27.11.2005 aralığında olanlar kabul edilir).

2022 KPSS B grubu P94 puan türünde asgari 70 puan almış olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Tercih edilecek pozisyon için özel şartları taşıyor olmak. Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B sözleşmeli personel pozisyonunda çalışmamak.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan bekleme süresini tamamlamış olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Özel Şartlar:

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Pozisyonu İçin:

Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. maddesinde belirtilen şartları taşımak. Sağlık kurulu raporu ile özel güvenlik görevlisi olur ibaresini taşımak.

Destek Personeli (Şoför) Pozisyonu İçin:

Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. D sınıfı sürücü belgesine en az 3 yıldır sahip olmak veya eski tip E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

SRC-2 belgesine sahip olmak. Psikoteknik belgesine sahip olmak.

Başvuru Süreci ve Belgeler

Başvurular 13.11.2023 (09:30) - 27.11.2023 (18:00) tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılmalıdır. Başvurular sırasında gerekli belgeler sisteme yüklenmelidir.

Başvuru işlemi hatasız ve eksiksiz olarak yapılmalıdır. Başvurular sona erdikten sonra değişiklik yapılamaz.

Başvuruların sonucu Kariyer Kapısı platformundan takip edilebilir. Başvuru sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Değerlendirme ve Sonuçlar

Başvurular, aranan şartlara uygunluk açısından incelenecek ve başvuru şartlarını taşımayanların başvuruları iptal edilecektir.

Sıralama 2022 KPSS (B) grubu KPSSP94 puan türüne göre yapılacaktır. Başvurular sonucunda asil ve yedek adaylar belirlenecektir.

Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların güvenlik soruşturması olumlu olmalı ve sağlık kurulu raporu sunmalıdır.

Başvurular gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Daha fazla bilgi için Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: kamuilan